PRIDO i7: KAMERKA Z WI-FI KTÓRĄ WARTO MIEĆ (TEST)

Firma Prido wprowadziła na rynek dwa nowe modele wideorejestratorów samochodowych. Kamerki maja oznaczenia i7 oraz i7pro.

Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią i7 zostało przetestowane przez naszą redakcję.


Zobacz relacje:

WIDEOREJESTRATORY

DWA NOWE MODELE PRIDO


 

W porównaniu do poprzedniego, nowe urządzenia są wzbogacone m.in. o funkcję Wi-Fi, która umożliwia bezprzewodowe zgrywanie nagranych materiałów na telefon bądź też łatwe udostępnienie ich w internecie.

W trudnych warunkach atmosferycznych, jakie panują szczególnie w okresie jesienno- zimowym, istotne z perspektywy kierowców korzystających z wideorejestratorów jest nagrywanie materiałów w najlepszej możliwej jakości. W modelu i7 zapewnia to zaawansowana matryca Sony Starvis z technologią tylnego podświetlania.

Serce nowych urządzeń stanowią wydajne i doceniane przez ekspertów procesory – Novatek 96658 (w modelu i7) oraz Novatek 96663 (i7pro). Dzięki nim kamery działają szybko i stabilnie, zarówno przy konfigurowaniu ustawień, jak i samym nagrywaniu.

Wyższa rozdzielczość na większych ekranach

W porównaniu do poprzedniego modelu, i7 (podobnie jak i7pro) posiada ekran o większej przekątnej – 2,7 cala. Korzystanie oraz konfiguracja jest więc dla kierowcy jeszcze wygodniejsza, a jednocześnie ekran nie jest na tyle duży, żeby rozpraszał osobę prowadzącą pojazd.

Nowy i7 nagrywa materiały w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080P z prędkością 30FPS. Nagrywane wideo można oglądać w wysokiej rozdzielczości zarówno na ekranie komputera, jak i na telewizorze.


Nowe urządzenie obsługuje karta pamięci
microSD o większej pojemności – do 128 GB. Funkcja nagrywania w pętli zapewnia ciągłość rejestrowania obrazu. Brak miejsca na karcie pamięci nie jest więc problemem, ponieważ aktualne nagrania zajmują miejsce tych najstarszych na dysku. Gdy kierowca chce mieć pewność, że dany materiał zostanie zachowany, także w przypadku kończącego się miejsca na karcie, powinien skorzystać z funkcji SOS.

Inteligentne czujniki

Prido i7 jest wyposażone w czujniki, które dają gwarancję, że każda kolizja oraz nieprzewidziane wydarzenie na drodze zostaną zarejestrowane. Dzięki czujnikowi ruchu kamera pracuje także wtedy, kiedy tryb nagrywania jest wyłączony. Gdy przed samochodem będzie się dziać coś niepokojącego, kamera zacznie rejestrować materiał.

W trybie parkingowym nagrywanie jest automatycznie włączane także wtedy, kiedy kierowcy nie ma w pojeździe. Użytkownik prido otrzyma więc gotowy dowód, kiedy np. jego pojazd zostanie zarysowany na parkingu, a sprawca zdarzenia ucieknie. Za uruchomienie kamery w takim przypadku odpowiada zaawansowany czujnik przeciążeń (G-sensor).

Funkcja WDR zapewnia optymalizację rejestrowanego obrazu w zależności od światła. Zarówno w dzień, jak i w nocy, na wideo dobrze będzie widać szczegóły, takie jak numery rejestracyjne innych pojazdów. Ponadto szeroki, 150-stopniowy kąt widzenia, pozwoli zarejestrować wbiegającego nagle na ulicę pieszego lub wyjeżdżający pojazd z drogi podporządkowanej.

W opakowaniu razem z kamerą znajduje się ładowarka z dwoma gniazdami USB, która umożliwia jednoczesne ładowanie urządzenia prido oraz telefonu.

Podsumowanie

Wideorejestrator Prido i7 jest dobrym i solidnym urządzeniem za rozsądne pieniądze. Bardzo przydatna funkcją jest WiFi. Urządzenie w pełni spełnia swoje zadanie, którym jest rejestrowanie naszej jazdy.

Matryce z linii Starvis zostały zaprojektowane z myślą o rejestracji obrazu w ciężkich warunkach oświetleniowych, w szczególności nocą. Stąd niezła jakość nagrań w takich warunkach.

W zestawie z kamerą znajduje się ładowarka z dwoma gniazdami USB. Po włożeniu jej do gniazda zapalniczki możemy ładować nie tylko wideorejestrator, ale także telefon bądź inne urządzenie. Ładowarka pracuje w zakresie 12/24V, zatem jest odpowiednia zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

W zestawie otrzymamy także: uchwyt samochodowy, uchwyty do poprowadzenia kabla oraz długi kabel USB (3,6 m). Instrukcja obsługi jest przejrzysta i precyzyjna, co nie zawsze jest regułą.

Nowy prido i7 jest dostępny w cenie 399 zł. Jeśli ktoś zostawił sobie zakup gwiazdkowego prezentu na ostatnia chwilę, może jeszcze udać się do sklepów Komputronik, Media Expert lub MMG i dokonać zakupu…