WIDEOREJESTRATOR: MIO PREZENTUJE NOWE MiVUE

600-01083065

Marka Mio przedstawia nowe wideorjestratory MiVue. Seria 500 wzbogaci listę urządzeń firmy MiTAC o nowe modele wyposażone w takie funkcje jak: HDR, GPS i bazę fotoradarów z możliwością bezterminowej aktualizacji.

Pierwsze egzemplarze trafią na polski rynek w najbliższych dniach. Proponowana cena detaliczna dla serii zaczyna się od 459 złotych. Poprawiono wygląd wszystkich modeli serii i dla każdego z nich wprowadzono nowe funkcje. Nowe urządzenia mają kompaktowe obudowy, wykonane z wytrzymałych a zarazem lekkich materiałów.


Zobacz relacje:
GPS / AUDIO
WIDEOREJESTRATORY


Wszystkie modele MiVue serii 500 nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD, 1920×1080 pikseli. Kompresja plików odbywa się w formacie H.264. Z tego rozwiązania korzystają portale społecznościowe takie jak YouTube. Gwarantuje to bardzo wysoką jakość rejestrowanych materiałów, jednocześnie przy możliwie małej ilości wymaganego miejsca na karcie SD.

Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Seria 500 wykorzystuje także technologię HDR.

mivu2

– Wprowadzenie technologii HDR do wideorejestratorów Mio to odpowiedź na duże zainteresowanie naszych użytkowników. Dzięki niej urządzenie wykonuje kilka różnych ekspozycji tego samego kadru, między innymi ujęcia prześwietlone i niedoświetlone. W rezultacie ostatecznie zapisany przez wideorejestrator obraz będzie miał dużą rozpiętość tonalną – komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe.

Opcja ta jest domyślnie wyłączona i można ją uruchomić z poziomu ustawień urządzenia.

GPS i baza fotoradarów

Wideorejestratory MiVue 538 i MiVue wyposażono w moduł GPS. Na podstawie danych otrzymanych z satelity urządzenie precyzyjnie określa położenie i prędkość pojazdu, w którym zainstalowano kamerę. Przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można dzięki temu dokładnie śledzić na mapie przebytą trasę. Wraz z danymi z czujnika wstrząsów kierowca otrzymuje kompleksowe dane dotyczące parametrów jazdy.

MiVue 538 Deluxe wyposażono w bazę fotoradarów. Wideorjestrator zasygnalizuje kierowcy zbliżanie się do punktu kontroli prędkości za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenia. Ten przypomni również o obowiązującym ograniczeniu prędkości.

mivu3

Baza fotoradarów nie wymaga żadnych dodatkowych opłat i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania. To wymierna korzyść dla użytkowników, gdyż jednoroczna subskrypcja baz fotoradarów w całej Europie dla nawigacji PND to koszt blisko 30 Euro. W przypadku wideorejestratorów bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo.

Czujnik wstrząsów i ruchu

Wszystkie urządzenia serii 500 wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Każdy model nowej serii jest wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Gdy specjalne sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. Tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku lub dokumentowania innych ciekawych wydarzeń z podróży.

Zarządzanie z poziomu komputera

MiVue Manager to aplikacja do zarządzania nagranymi materiałami za pomocą komputera. Jest też zintegrowana z Facebookiem i YouTube i bezpośrednio z jej poziomu można przesyłać filmy na oba portale społecznościowe

– Aplikacja sortuje w przejrzysty sposób zebrane filmy i zdjęcia według dat ich nagrania, więc łatwo jest odnaleźć konkretne materiały. Podczas oglądania filmów można jednocześnie sprawdzać zapis z czujnika wstrząsów. Jeżeli dany film był zarejestrowany kamerą z modułem GPS, w lewym dolnym rogu programu użytkownik może śledzić przebytą trasę naniesioną na Google maps – komentuje Marcin Gutkiewicz.