RAJD KORMORAN 2013: UDANY WYSTĘP NASZEJ ZAŁOGI

RK 1_1609

Załoga Marcin Berliński i Leszek Chłuda, reprezentujący barwy portalu NewsAuto.pl i Automobilklubu Polski zaliczyła udany start w Peugeot 206 RC w 37. Inter Cars Rajdu Kormoran.

Dla naszych zawodników nie wynik był najważniejszy, choć zajęcie trzeciego miejsca w Rundzie B w klasie Gość jest sporym osiągnięciem. Wszak zawody okazały się zbyt trudne dla faworytów, Zbigniewa Staniszewskiego i Pawła Drahana w Mitsubishi Lancerze!


Zobacz także:
RAJDY
RAJD KORMORAN 2013: MARCIN BERLIŃSKI GOŚCIEM
RAJD KORMORAN 2013: STARTUJE ZAŁOGA NEWSAUTO


– Dla nas najważniejszy był sprawdzian samochodu. Problemy techniczne spowodowały, że tegoroczny sezon nie jest dla mnie udany. Plany były inne, ale zweryfikowane zostały przez rzeczywistość. Szykujemy się jednak do udziału w Rajdzie Polski, stąd start w Kormoranie był ważnym testem zarówno dla samochodu, jak też nas samych – powiedział Marcin Berliński.

– Udany sprawdzian! Rozpoczęliśmy jazdę dość asekuracyjnie, ale zdecydowanie rozjeżdżaliśmy się z odcinka na odcinek. Sprawdzaliśmy nastawy – udało nam się poprawić ustawienie samochodu. Ważnym elementem była też przekonanie się, jak sprawdza się nasz nowy opis. Już w przyszłym tygodniu czeka nas znacznie trudniejsze zadanie! – dodał Leszek Chłuda.

Gratulujemy naszej załodze! Wkrótce trzymać będziemy za nią mocno kciuki, gdy rywalizować będzie o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w zawodach o randze Mistrzostw Europy.

Rajd Kormorana wygrali Marcin Gacki i Adam Jaros w Mitsubsihi lancer Evo IX RS. Pełne wyniki dostępne są na stronie