RAJD KORMORAN 2013: MARCIN BERLIŃSKI GOŚCIEM

RK 3_1102

Opublikowano listę zgłoszeń do 37. Inter Cars Rajdu Kormoran. Stawkę w klasie „Gość” otworzy bardzo szybki na szutrach Zbigniew Staniszewski (pilot: Paweł Drahan) w Mitsubishi Lancerze.

Tuż za nim pojawi się na odcinkach Marcin Gagacki z Adamem Jorosem w podobnym samochodzie. W Peugeot 206 RC, również w klasie Gość, pojadą Marcin Berliński i Leszek Chłuda, reprezentujący barwy portalu NewsAuto.pl i Automobilklubu Polski.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD KORMORAN 2013: STARTUJE ZAŁOGA NEWSAUTO


Dla Marcina i Leszka to istotny sprawdzian formy przed Rajdem Polski. Załoga pragnie sprawdzić jak spisuje się po naprawie auto, znaleźć optymalne ustawienia, a także oraz skontrolować, jak w warunkach rywalizacji spisywać się będzie nowy, zmieniony ostatnio opis.

Można przypuszczać, że to między Staniszewskim, a Gagackim rozegra się batalia o najwyższy stopień podium. Startuje również kilku innych zawodników znanych z Mistrzostw Polski, między innymi Radosław Typa z Wojtkiem Jermakowem (Renault Clio) czy Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Honda Civic).

RK 2_lekir

W klasie 2 zgłosiło się siedem załóg – między innymi ubiegłoroczni zwycięzcy cyklu Szuter Cup Adrian Chwietczuk z Marcinem Hinzem oraz Marcin Kurp i Piotr Pasztelaniec, którzy w tym sezonie na trasach RPP udowodnili, że są szybcy. Klasa 3 zgromadziła sześć zgłoszeń. Najsłabiej obsadzona jest klasa 1, w której wystartują dwie załogi.

Smaczkiem są trzy Subaru Impreza zgłoszone w klasie N4 30. Istotnym elementem Rajdu Kormoran jest tradycyjnie Memoriał Mariana Bublewicza.

Rajd rozegrany zostanie w niedzielę. Na trasie z pewnością nie zabraknie emocji. My trzymamy kciuki za naszą załogę!