RAJD WRC PLESZEW 2013: ŚWIĘTO MOTORSPORTU

RP 1_5772

Słoneczna pogoda, tłumy widzów, mnóstwo atrakcji i koncertów, super auta, pokazy mody, rajd cross country i Konkursowa Jazda Samochodowa oraz gwiazdy polskiego i światowego motorsportu.

Tak w skrócie można podsumować trzydniową imprezę pod nazwą 5.Rajd WRC Pleszew – Fanatic Rally Time, która odbywała się w Pleszewie i okolicach. Bez wątpienia było to wielkie święto motorsportu połączone z doskonałym show scenicznym.


Zobacz także:
SPORT
RAJD WRC PLESZEW 2013: Z UDZIAŁEM GWIAZD


Już po raz piąty Stowarzyszenie WRC Pleszew pod wodzą Michała Kuleszy przygotowało aż trzydniowy program dla fanów motoryzacji i motorsportu. Do Pleszewa przyjechali między inymi jako goście specjalni: Leszek Kuzaj, Klaudia Podkalicka, Michał Bębenek, Łukasz „Łoker” Łaskawiec, Marin Kaczmarski, Miroslav Zalpetal czy dziennikarka motoryzacyjna Joanna Zientarska oraz wielu innych zawodników znanych z tras rajdowych, wyścigowych czy Rajdu Dakar.

Widzowie byli niemal bombardowani rozlicznymi atrakcjami i pokazami oraz koncertami. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Bad Boys Blue. Przedtem kibice obejrzeli Fanatic Movie Stage – ekstrawagancki pokaz z udziałem dziewczyn znanych m.in. z magazynu Playboy. Imprezę prowadzili Maciej Wisławski i dziennikarz Radia Olsztyn – Wojciech Jermakow.

RP 2_4773

W rajdzie cross country startowali goście specjalni m.in. Łukasz Łaskawiec, Miroslav Zapletal (obaj znani z tras Dakaru) i szykująca się do debiutu w pustynnym maratonie Klaudia Podkalicka. Rywalizację na szutrowych odcinkach wygrali Łukasz Bednarz i Michał Obajda (Mitsubishi Pajero). Drugie miejsce zajęli Andrzej i Tomasz Karłowiczowie (ARO). Na najniższym stopniu podium stanęli: Dariusz Krzywkowski i Bartłomiej Krzyszkowski (Mitsubishi Pajero).

W pokazach ulicznych można było zobaczyć Michała Bębenka i Leszka Kuzaja. Nie zabrakło też show z udziałem motocykli, quadów, aut wyścigowych i drifterów. Były też super samochody. W KJS-ie wystartowało niemal pięćdziesiąt załóg. W klasyfikacji generalnej wygrali Waldemar i Małgorzata Balcerkowie (Mitsubishi Lancer Evo IX). Drudzy na metę dojechali Tomasz Kuciński z Tomaszem Gołębiewskim (Mitsubishi Lancer Evo IX). Podium uzupełnili Tomasz Terlikowski i Borys Barbukow (Subaru Impreza GT).

Michał Kulesza, Stowarzyszenie WRC Pleszew: Cieszę się, że po raz piąty udało się nam zorganizować trzydniową imprezę, którą bez przesady można nazwać świętem motorsportu w Wielkopolsce. Pokazy koncerty, dwie imprezy sportowe, uliczne show i wiele innych atrakcji przyciągnęły w okolice Pleszewa widzów niemal z całej Polski. Całe miasto żyje zawsze tą imprezą i tak było również w tym roku. Mieszkańcy także wdzieli tłumnie udział w wielu wydarzeniach podczas całego weekendu. Miło mi, że zaproszenie na naszą imprezę przyjęło tyle gwiazd motorsportu. Niektóre z nich były z nami po raz kolejny. Dziękuje wszystkim osobom, które brały udział w organizacji 5.Rajdu WRC Pleszew – Fanatic Rally Time. To dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu oraz wytężonej pracy, po raz kolejny udało się zaprezentować motorsport od tej ciekawszej i eventowej strony.

Organizatorem wydarzenia jest WRC-Pleszew – grupa fanatyków rajdowych, którym przyświeca jedna, wspólna misja: udowodnienie, że motorsportem może zarazić się każdy. Styl, oryginalność, i energia imprez uznawanych za jedne z najlepiej zorganizowanych kraju powoduje, iż należy przypuszczać, podobnie jak w latach poprzednich, drugi weekend września i „5 Rajd WRC Pleszew” pozostawią wśród uczestników i widzów niezapomniane wrażenia. Sponsorami tegorocznej edycji są: VW Ignaszak, Orlen Oil, producentów olejów Platinum, Dr.Marcus International – lider w produkcji samochodowych odświeżaczy powietrza oraz Sunny Corn.

Fot. Marcin Kaliszka