RAJD WRC PLESZEW 2013: Z UDZIAŁEM GWIAZD

R 1_745

Rajd WRC Pleszew rozgrywany pod hasłem Fanatic Rally Time to prawdopodobnie najbardziej medialny i najlepiej obsadzony KJS, który od pięciu lat zamienia wielkopolski Pleszew w stolicę motorsportu.

Udział w imprezie potwierdzili kolejni zawodnicy doskonale znani fanom sportów motorowych – Łukasz „Łoker” Łaskawiec – zdobywca trzeciego miejsca w Rajdzie Dakar, Pucharu Świata FIM oraz trzykrotny Mistrz Europy. Do Pleszewa zawita też obecny rajdowy Wicemistrz Polski, Michał Bębenek.


Zobacz także:
SPORT


Fani sportów motorowych po raz piąty spotkają się w Wielkopolsce na rajdzie, który ponownie zostanie rozegrany w formule Cross Country i KJS. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym spotkania z utytułowanymi zawodnikami. Swoją obecność na rajdzie potwierdzili: rajdowcy Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Klaudia Podkalicka, Łukasz Komornicki, Maciej Stańco, Martin Kaczmarski i wielu innych. Tydzień przed startem do tego grona dołączają Michał Bębenek i Łukasz „Łoker” Łaskawiec.

R 2_1583

Michał Bębenek: Może zabrzmi to dziwnie, ale ciężko jest mi sobie wyobrazić jesień bez tej imprezy! Pamiętam, że trzy lata temu, podczas mojej pierwszej wizyty w Pleszewie, byłem bardzo zaskoczony poziomem organizacji wydarzenia. Ilość atrakcji, które serwują organizatorzy jest na prawdę duża: koncerty, pokazy mody, widowiskowy prolog w centrum miasta, goście specjalni. Takie działania skutecznie przyciągają kibiców, sponsorów i media. Cieszę się, że będę mógł zawitać na Rajd WRC Pleszew po raz kolejny!

Łukasz „Łoker” Łaskawiec: Nieco luźniejszy kalendarz startów pozwala mi w tym roku na udział w takich wydarzeniach jak WRC Pleszew. W ubiegłym roku wystartował tu m.in. Miroslaw Zapletal! Z chęcią potrenuję jazdę na quadzie w nowym terenie. Takie imprezy pozwalają kibicom i ludziom niezwiązanych z motorsportem z bliska obejrzeć ich pojazdy, porozmawiać w luźniejszej atmosferze czy dobrze się razem bawić. Taki kontakt jest szczególnie istotny w moim przypadku, gdzie większość startów odbywa się poza Polską.

5 Rajd WRC Pleszew – Fanatic Rally Time rozpocznie się w piątek, od rajdu terenowego w stylu cross-country, podczas którego przewidziano m.in. widowiskowy wyścig równoległy załóg. W tym samym dniu odbędzie się oficjalne rozpoczęcie imprezy na pleszewskim rynku wraz z sesją autografów gości specjalnych. Dzień zakończy WRC Music Night – impreza przy dźwiękach rock’n’rolla i Depeche Mode. Sobota to dalsza część rajdu w stylu cross-country oraz liczne atrakcje w miasteczku rajdowym: występy kabaretów, uliczne motorsport show z udziałem motocykli, quadów, aut wyścigowych i drifterów.

R 3_1327

Na zakończenie sobotniej rywalizacji odbędzie uliczny prolog ze zwycięzcami rajdu, a wieczorem Fanatic Movie Stage – ekstrawagancki pokaz z udziałem dziewczyn m.in. z magazynu Playboy stylizowany na sceny z filmów i teledysków.

Niedziela będzie stała pod znakiem rajdu amatorskiego KJS i Lady Motorsport – show z udziałem dam polskiego motorsportu oraz ulicznego prologu kończącego imprezę. Prawdziwym wydarzeniem muzycznym będzie z pewnością sobotni koncert Bad Boys Blue na pleszewskim rynku o godz. 20.30.

Organizatorem wydarzenia jest WRC-Pleszew – grupa fanatyków rajdowych, którym przyświeca jedna, wspólna misja: udowodnienie, że motorsportem może zarazić się każdy. Sponsorami tegorocznej edycji są: VW Ignaszak, Orlen Oil, producentów olejów Platinum, Dr.Marcus International – lider w produkcji samochodowych odświeżaczy powietrza oraz Sunny Corn.

Fot. Marcin Kaliszka