TOMTOM ORAZ UBER RAZEM W KWESTII MOBILNOŚCI

TomTom oraz Uber potwierdziły dalszą integrację map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera.

Partnerstwo w zakresie edycji map umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


Przyniesie to korzyści kierowcom i dostawcom korzystającym z platformy Uber. Integracja danych i interfejsów API Map z aplikacją zapewni bezproblemowe mapowanie w ponad 10 tys. miastach na całym świecie. TomTom regularnie przetwarza blisko dwa miliardy edycji map miesięcznie, dokładając najwyższych starań do utrzymania ich aktualności. Firmy będą również współpracować w celu zapewnienia, że aktualizacje map odzwierciedlają rzeczywiste zmiany, takie jak nowe drogi, ograniczenia dotyczące skrętów, zamykanie ulic i inne.

Uber będzie obserwować i raportować spostrzeżenia z zakończonych podróży i dostaw, zaś TomTom będzie korzystać z aktualizacji zebranych od swoich partnerów, aby dostarczać jeszcze dokładniejsze dane map.

– Cieszymy się na ściślejszą współpracę z Uberem i dostarczanie jeszcze lepszych danych dotyczących lokalizacji, aby poprawić mobilność użytkowników produktów TomTom na całym świecie. Pełny zestaw wiodących w branży danych i usług firmy TomTom, w tym bardzo dokładne mapy, informacje o ruchu drogowym i interfejsy API Map, pomoże każdej firmie udoskonalić rozwiązania oparte na lokalizacji – powiedział Anders Truelsen, Managing Director, TomTom Enterprise.

– Dokładne mapowanie znajduje się w samym sercu platformy Uber, dlatego też jesteśmy podekscytowani możliwością dalszej współpracy z firmą TomTom. To partnerstwo pomoże nam stworzyć jeszcze bardziej dynamiczne doświadczenia w zakresie mapowania na naszym globalnym rynku – dodał Michael Weiss-Malik, Director of Product, Maps and GSS w Uber.