ZLOT CABRIO POLAND 2016: W PROGRAMIE HISTORYCZNY RAJD 1050

zlot_cabr1

Mija 1050 lat od chrztu Polski. I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 w Gnieźnie będzie najlepszą okazją do upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy i inauguracji święta cabrio na Szlaku Piastowskim.

Wraz z przyjęciem chrztu zmieniły się zwyczaje, kultura i religia. Symboliczne wydarzenie, będące wynikiem sojuszu zawartego z Czechami, jest dziś utożsamiane z początkiem państwa polskiego.


Zobacz także:

TURYSTYKA

ZLOT CABRIO POLAND 2016


 

– Pragniemy przypomnieć uczestnikom Zlotu Cabrio Poland jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Fani aut z otwartymi dachami, którzy odwiedzą Wielkopolskę, będą podziwiać nie tylko piękno sylwetek samochodów, ale także historyczne miejsca, które zostaną im udostępnione do zwiedzania – podkreśla Arkadiusz Szczepański, Organizator Zlotu.

Uczestnicy wydarzenia odwiedzą kilka lokalizacji usytuowanych na Szlaku Piastowskim. Rajd „1050“ rozpocznie się w Gnieźnie. Jego pierwszym przystankiem będzie Ostów Lednicki, stanowiący główną część Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, w którym mieści się rezerwat oraz Mały Skansen.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć pozostałości grodu Mieszka I oraz baseny chrzcielne, które stanowią symbol chrztu Polski. Jedną z kolejnych atrakcji rajdu będzie Giecz, w którym w IX i X w. znajdował się gród i kilka osad. Dziś mieści się tam Rezerwat Archeologiczny.

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla kierowców, których szczegóły poznają podczas rajdu. Na starcie uczestnicy otrzymają informację o pierwszym odcinku trasy. Na kolejnych przystankach otrzymają dalsze wskazówki. W programie pojawią się konkurencje aktywizujące uczestników, zarówno pod kątem sprawnościowym, jak i sprawdzającym ich wiedzę.

Przypominamy, że drugiego dnia Zlotu uczestnicy wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu – próbie bicia Rekordu Guinnessa.

Honorowy patronat nad Zlotem Cabrio Poland 2016 objął Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Gniezna. Wśród sponsorów eventu znajduje się marka DrinkFood, dystrybutor Wody Świętokrzyskiej i napoju Dodoni. Portal NewsAuto.pl jest patronem medialnym imprezy.

Fot.: organizator