ZLOT ZABYTKOWYCH MERCEDESÓW STARDRIVE POLAND 2019

zlot-mercedes1

W trzy tygodnie po zlocie “Mercedesem po Wiśle”, który odbył się w Płocku – w najbliższy weekend na entuzjastów oldtimerów marki czeka kolejna impreza.

Będzie nią osiemnasta edycja Zlotu Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2019.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

TURYSTYKA


 

zlot-mercedes2

Tym razem scenerią, w której w dniach 20-23 czerwca 2019 roku zaprezentują się najlepiej zachowane i jednocześnie najpiękniejsze egzemplarze klasycznych Mercedesów będzie Polska Dolina Loary. Powietrze Kotliny Jeleniogórskiej będzie przepełnione pasją do marki, która od ponad 130 porywa kolejne pokolenia osób w każdym wieku – od najmłodszych fanów miniatur samochodowych, po wytrawnych kolekcjonerów.

Pięknie, wytwornie, ze szczyptą rywalizacji

Na piątek, 21 czerwca zaplanowano 70 – kilometrowy Rajd śladami Doliny Pałaców i Ogrodów. Klimatyczne budowle Polskiej Doliny Loary wydają się idealną scenerią dla odrestaurowanych Mercedesów. Z zamkami jest przecież trochę tak, jak z zabytkowymi autami. Nowi właściciele są szansą na to, by zaniedbane, zniszczone budynki, samochody odzyskały dawny blask, mogły znów eksponować charakter i piękno minionych lat, przywoływać barwne, pełne emocji opowieści.

Taki swoisty powrót do przeszłości. Za każdym razem inna historia, każda niezwykle fascynująca. Kolejny dzień Zlotu będzie równie ekscytujący. Konkurs Elegancji na jeleniogórskim Rynku pozwoli wyłonić najpiękniejsze auto wraz z załogą najbardziej dopasowaną pod względem stroju i wyglądu do rocznika samochodu.

zlot-mercedes3

– Cała nasza impreza, a w szczególności Konkurs Elegancji to niezwykły moment, w którym właściciele wszystkich tych cudownych maszyn dzielą się swoją pasją z widzami. Podziw, serdeczne uśmiechy, nowe znajomości, pamiątkowe zdjęcia – to ludzie tworzą magię tego wydarzenia – mówi Komandor tegorocznego Zlotu, Łukasz Załucki.

Organizatorem tej niezwykłej w skali Europy imprezy jest Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, przy wsparciu jednej z największych sieci salonów sprzedaży i serwisów marki Mercedes- Benz w Polsce – Grupy Wróbel. Jeleniogórski oddział dealera zapewni uczestnikom obsługę techniczną podczas całego wydarzenia.

StarDrive stanowi nie lada gratkę nie tylko dla miłośników Mercedesów. To okazja do spotkania się wszystkich pasjonatów motoryzacji. Lista modeli, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznego Zlotu obejmuje prawdziwe, motoryzacyjne perełki, z niemalże każdej dekady historii marki.

zlot-mercedes4

W wydarzeniu weźmie udział łącznie 86 zabytkowych samochodów marki zarówno z Polski, jak i zagranicy. Auta poddano wcześniejszej selekcji pod kątem wieku (przyjmowane są modele w wieku co najmniej 25 lat), autentyczności i kondycji technicznej, ale również indywidualnych historii.

Nowoczesny akcent

Podczas, gdy wiosna będzie zamieniać się w lato, górskimi drogami będą mnkąć takie cudeńka, jak doskonale zachowany, osiągający prędkość maksymalną 250 km/h, Mercedes 300 SL Gullwing/W198, rocznik ‘54.

Pojazdy I Klasy, wyprodukowane do roku 1950, będzie reprezentować m.in. niewątpliwie jedna z najjaśniejszych gwiazd tegorocznej imprezy – model W21 z 1934 r., którego poprowadzi sama Maja Włoszczowska, utytułowana kolarka górska, mieszkanka Jeleniej Góry oraz ambasadorka Grupy Wróbel, dolnośląskiego dealera marki Mercedes- Benz.

zlot-mercedes5

Kolejna grupa uczestników to auta z roczników 1951-60. W tej kategorii, oprócz wspomnianego „skrzydła mewy” (ang. Gullwing), zobaczymy okazałe modele W 121 czy wytworne W 180. Wśród pojazdów z lat 1961 – 1970 na szczególną uwagę zasługuje legendarny już model ze znakiem trójramiennej gwiazdy, W 113 SL, znane pod nazwą Pagoda.

Samochody wyprodukowane po roku 1970 będą stanowić najliczniejszą część uczestników, ale też najszersze spektrum modelowe. Będzie można podziwiać zarówno lekkie w formie, przywołujące letnie podróże cabriolety R 107 SL, eleganckie sylwetki C 107 SLC, mocno usportowioną Klasę C z silnikiem coswortha, ale także charakterną, dobrze znaną dzisiaj Klasę G.

zlot-mercedes6

W XVIII Zlocie Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2019 swój udział zapowiedział także Mateusz Damięcki – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, a prywatnie pasjonat zabytkowych Mercedesów. Będzie on kierowcą Mercedesa C123 z 1980 r., którego na co dzień można podziwiać we wrocławskiej siedzibie Grupy Wróbel – dealera, którego aktor reprezentuje podczas Zlotu.

Do atrakcji przygotowanych w najbliższy weekend przez organizatorów imprezy dołączy galeria najnowszych osiągnięć inżynierów koncernu Daimler AG, udostępniona przez Grupę Wróbel. Zobaczyć będzie można najnowsze odsłony modeli GLE i CLA, wyposażonych w najnowsze systemy i asystentów wspomagających kierowcę.

zlot-mercedes7