ALPE ADRIA: WIELKIE ŚCIGANIE NA TORZE POZNAŃ

WP 1_113

W dniach 26-28 lipca na Torze Poznań motocykliści będą rywalizować o kolejne punkty Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i przede wszystkim Mistrzostw Alpe Adria, które są zawodami kwalifikacyjnymi do Motocyklowych Mistrzostw Europy UE.

Eliminacja Mistrzostw Alpe Adria to najważniejsze wyścigi motocyklowe w Polsce w tym roku. Pojawi się około 150 znakomitych zawodników z Polski, Austrii, Czech, Słowacji, Włoch, Chorwacji czy Węgier. Wśród nich Andreas Meklau, który w przeszłości startował w MotoGP, czyli najbardziej prestiżowych zawodach motocyklowych świata.


Zobacz także:
SPORT


Austriak będzie jednym z faworytów rywalizacji w królewskiej klasie Superbike. Na razie jej liderem jest Marko Jerman ze Słowenii. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Ireneusz Sikora, która zajmuje piąte miejsce. Na własnym terenie o niespodziankę mogą się także pokusić 55-letni Janusz Oskaldowicz, w środowisku nazywany „Profesorem” i Paweł Szkopek, który w 2011 i 2012 roku startował w Mistrzostwach Świata w klasie Supersport.

WP 2_101

Meklau i Jerman będą się również ścigać w klasie Superstock 1000. Jednak w niej głównym faworytem będzie Michal Filla. Czech z dotychczasowych pięciu wyścigów wygrał trzy, a dwukrotnie był drugi. Polscy kibice najbardziej liczyć mogą na Jerzego Bergera, Pawła Górkę czy Adriana Paska, który zdaniem komentatora Polsat Sport, a wcześniej zawodnika Automobilklubu Polski, Adama Badziaka, jest jednym z najlepiej rokujących polskich zawodników młodego pokolenia.

W Superstock 600 na starcie zobaczymy m. innymi Daniela Bukowskiego (Suzuki GRANDys duo), który mimo pechowego występu w ostatnich zawodach jest drugi w klasyfikacji. Trzymamy mocno kciuki za tego utalentowanego zawodnika!

Daniel Bukowski _600

Dobrych wyników Polaków można się także spodziewać w klasie Supersport. W niej wystartują ubiegłoroczny mistrz Polski, Marek Szkopek oraz Wicemistrz Polski, Sebastian Zieliński. Wysoko stoją także akcje Natalii Florek, która z mężczyznami rywalizuje jak równy z równym i w klasyfikacji generalnej plasuje się na szóstym miejscu. Liderem jest Jochen Rotter z Austrii.

W sobotę od godz. 8.00 i w niedzielę od 9.00 walkę o punkty zaczną motocykliści rywalizujący w Mistrzostwach Alpe Adria i Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski.

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)

WP 3_074