EURO NCAP: FORD TRANSIT CONNECT Z WYRÓŻNIENIEM PLATINUM AWARD

Nowy kompaktowy Transit Connect z gamy modeli Ford Pro otrzymał platynową ocenę Euro NCAP w testach bezpieczeństwa samochodów.

Jest to najwyższy możliwy do osiągnięcia wynik, uzyskany w testach, które odbywały się według najnowszych, rygorystycznych standardów Euro NCAP.


Zobacz także:

TOYOTA: KOLEJNE INWESTYCJE W BADANIA NAD BEZPIECZEŃSTWEM NA DROGACH
 

BEZPIECZEŃSTWO


 

Wynik Transita Connect oznacza, że Ford Pro dysponuje obecnie trzema najwyżej ocenianymi samochodami dostawczymi w rodzinie modeli Transita najnowszej generacji. Również nowy Transit Custom i Transit Courier zdobyły Platinum Award w zakresie bezpieczeństwa, przyznaną według najnowszych norm Euro NCAP 2024.

Wiemy, że wielu naszych klientów spędza długie dni w drodze i często przewozi ciężkie ładunki. Bezpieczeństwo w takich okolicznościach jest dla nich szczególnie ważne. Najnowsze wyniki Euro NCAP dowodzą, że firmy mogą zaufać Fordowi Pro, który zapewnia odpowiednią ochronę zarówno ładunków, jak i kierowców, by mogli realizować dostawy dla swoich klientów i bezpiecznie wracać do domu po pracy – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie.

Działania Ford Pro, których celem jest zapewnienie kierowcom bezpieczniejszej i wydajniejszej pracy, wykraczają poza zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, montowane w pojazdach. Ford Pro Telematics oferuje możliwość korzystania z doradztwa w kabinie i dzielenia się spostrzeżeniami na temat jazdy, natomiast alerty inteligentnej obsługi technicznej FORDLiive mają za zadanie ostrzegać właścicieli o drobnych usterkach pojazdu, dzięki czemu można je usunąć, zanim staną się poważniejszymi problemami.