BMW: AUTA FLOTOWE NAJLEPSZE W TEŚCIE

BMW triumfowało w dwóch tegorocznych edycjach prestiżowych konkursów branży motoryzacyjnej – Fleet Derby oraz Fleet Awards 2012. Jurorzy obydwu plebiscytów docenili wysoką jakość, stylową elegancję i doskonałe osiągi samochodów BMW.

Nagrody we Fleet Derby zdobyły BMW serii 3, BMW serii 7 oraz BMW X6. Zwycięzcy poszczególnych kategorii byli wybierani na podstawie średniej ważonej, wyznaczanej na podstawie ankiet przesłanych przez producentów oraz jazd testowych wykonanych przez członków jury.

Co ważne, w każdej z ocenianych kategorii o łącznej ocenie decydowały rożne czynniki, bo, jak tłumaczyli organizatorzy, np. cena odgrywa inną rolę przy wyborze auta z segmentu małych samochodów, a inną przy dużych SUV-ach. Ostatecznie w segmencie D Premium zwyciężyło BMW 320d. Model został doceniony za wysoką jakość wykończenia, doskonałe właściwości jezdne oraz silnik oferujący najwyższe osiągi przy jednoczesnej oszczędności paliwa.

BMW 740d xDrive okazało się najlepsze w segmencie aut luksusowych. Szczególne uznanie wśród członków jury zdobyła jego elegancka stylistyka, połączona z doskonałym osiągami silnika oraz wysoką jakością wykończenia. BMW X6 40d okazał się natomiast bezkonkurencyjny w kategorii duży SUV i crossover. Swoich konkurentów pokonał dzięki oryginalnemu, nietuzinkowemu wyglądowi oraz doskonałym właściwościom jezdnym połączonych ze sportowymi osiągami silnika.

Fleet Derby to jednocześnie test samochodowy, plebiscyt produktów i usług flotowych, a także targi ze stoiskami wystawców, pokazami i premierami samochodowymi. Patronami merytorycznymi imprezy, zaangażowanymi m.in. w wyznaczenie kategorii testowanych aut oraz zasiadającymi w jury byli m.in. Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Samar, Polskie Stowarzyszenie Motorowe oraz Polski Związek Wynajmuj i Leasingu Pojazdów. Patronem medialnym był portal AutoNews.pl.

BMW triumfowało także w drugim ważnym plebiscycie branży motoryzacyjnej, rozstrzygniętym w połowie kwietnia. W pierwszym etapie plebiscytu Fleet Awards Polska 2012 wzięło udział ponad 3 000 osób związanych z branżą, które oddało głosy na wyróżniające się na rynku auta oraz produkty i usługi flotowe. Drugi, praktyczny etap, czyli Wielki Test Flotowy, odbył się na Lotnisku Babice Warszawa-Bemowo. W wyniku zsumowania punktacji z obydwóch etapów w Segmencie F najlepsze okazało się BMW serii 7, natomiast w Segmencie I Premium – BMW X5.

Fleet Awards Polska to jedno z najbardziej wyjątkowych i rozpoznawalnych wydarzeń flotowych w Europie, podczas którego zarządcy flot samochodowych wyłaniają najlepsze auta, produkty oraz usługi wyróżniające się na rynku każdego roku.