CAR OF THE YEAR 2014: SKODA OCTAVIA BLIŻEJ SUKCESU

Prof. Dr. Ekkehart Baumgartner

Nowa Skoda Octavia jest bliżej zdobycia jednej z najbardziej pożądanych nagród w przemyśle motoryzacyjnym – tytułu „Car of the Year”. Z grona trzydziestu kandydatów awansowała do finałowej siódemki.

Zaprezentowana na początku 2013 roku trzecia generacja dostępna jest w wersji liftback oraz combi – każda także w sportowej odmianie RS. Dodatkowo dla wersji combi dostępny jest napęd 4×4.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

CAR OF THE YEAR 2014: FINAŁOWA SIÓDEMKA


 

Auto zapewnia dobrą relację ceny do jakości.

– Niezmiernie cieszymy się z faktu nominacji naszego samochodu do finału plebiscytu „Car of the Year” przez tak uznane jury. Octavia to serce naszej marki i cały zespół Škody ciężko pracował nad jej najnowszą generacją. Takie wyróżnienie to dla nas wielki zaszczyt – przyznaje prezes, Winfried Vahland.

Model zadebiutował w 1996 roku, a na całym świecie dostarczono już blisko cztery miliony egzemplarzy Octavii.

„Car of the Year” (COTY) to jedna z najbardziej prestiżowych przez producentów nagród w przemyśle motoryzacyjnym, historią sięgająca do 1964 roku. Podczas testów w lutym 2014 roku panel jurorski oceni kandydatów ze ścisłego finału pod względem takich cech jak innowacja, jakość, korzystność ceny i design. Uroczysta ceremonia ogłoszenia wyników i rozdania nagród będzie miała miejsce 3 marca 2014 roku podczas targów Geneva Motor Show 2014.

coty 2_octavia