FIAT: SILNIKI DLA MARUTI SUZUKI W INDIACH

Rozszerzenie długoletniej współpracy przemysłowej Fiata i Suzuki Motor Corporation stało się faktem. Nowa umowa dotyczy dostawy licencyjnych silników Fiat 1.3L MultiJet typu BS-IV o mocy 75 KM (Small Diesel Engine), produkowanych przez joint-venture Fiata i Tata Motors, firmę Fiat India Automobiles Limited (FIAL) – dla celów lokalnej produkcji pojazdów przez afiliowaną spółkę Maruti Suzuki India Limited (MSIL).

Począwszy od stycznia 2012 roku, przez okres trzech kolejnych lat, FIAL dostarczać będzie rocznie na potrzeby MSIL do 100 000 jednostek 1.3 MultiJet SDE, które montowane będą w pojazdach marki Suzuki, produkowanych przez Maruti Suzuki India Limited z przeznaczeniem na lokalny rynek Indii.

Produkcję 75-konnych silników 1.3 MultiJet dla MSIL podejmie w czwartym tygodniu stycznia br. zakład Ranjangaon (ok. 50 km od miasta Pune) w stanie Maharashtra.

Obecne porozumienie ma charakter uzupełniający i niezależny od istniejącego już kontraktu na licencyjną produkcję silników 1.3 MultiJet SDE przez Suzuki Powertain India Limited.

Czterocylindrowa, 16-zaworowa jednostka 1.3 MultiJet BS-IV SDE o mocy 75 KM jest dynamiczna, a zarazem oszczędna i przyjazna dla środowiska naturalnego.