FORD: FIESTA ŚWIETNIE SPRZEDAJE SIĘ W EUROPIE

Zgodnie z najnowszymi analizami JATO Dynamics, wiodącego dostawcy informacji o światowej branży motoryzacyjnej, Ford Fiesta okazał się najbardziej popularnym samochodem w swojej klasie w Europie.

Dane opublikowane przez JATO Dynamics potwierdzają, że Fiesta sprzedała się we wrześniu w liczbie 31 468 egzemplarzy, w trzecim kwartale trafiła w ręce 66 603 klientów, natomiast w pierwszych dziewięciu miesiącach roku kupującym wydano 238 345 kluczyków do tego modelu – to o ponad 27 000 więcej, niż w przypadku najbliższego rywala z tego segmentu. Przy uwzględnieniu wszystkich samochodów, Ford Fiesta był drugim najchętniej kupowanym modelem w Europie i najchętniej kupowanym modelem Forda we wrześniu, w trzecim kwartale i w pierwszych dziewięciu miesiącach roku.

– Dane mówią same za siebie. Fiesta to świetny samochód, który nadal cieszy się popularnością wśród klientów z Europy. Co więcej, nowy Ford, który właśnie wjeżdża do europejskich salonów sprzedaży, oferuje bardziej zaawansowane technologie, łącznie z silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1 litra, nagrodzonym tytułem „Międzynarodowego Silnika Roku – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

W swoich informacjach prasowych, zarówno JATO Dynamics, jak i ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów) potwierdziły, iż Ford był drugą najpopularniejszą marką produkującą samochody osobowe we wrześniu i w pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 roku, jak i w trzecim kwartale (JATO).