FORD KITE CUP 2012: KŁOPOTY Z WIATREM (2. RUNDA)

Na cyplu rewskim odbył się II etap zawodów w kitesurfingu o Puchar Polski Ford Kite Cup. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 35 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Mimo niekorzystnych prognoz wiatrowych kitesurferzy pełni optymizmu stawili się na starcie.

Pierwszego dnia, przy słabnącym ciągle wietrze udało się rozegrać wyścigi w konkurencji Race. W kategorii mężczyzn po raz kolejny zwyciężył Tomasz Janiak, pokonując swojego największego rywala Błażeja Ożoga.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Michalina Laskowska, wyprzedzając Agnieszkę Grzymską, Edytę Gwizdałę i Marcelinę Wiśniewską. W kategorii masters triumfował Tomasz Janiak, a kolejne miejsca zdobyli Andrzej Ożóg, Leszek Mróz, Andrzej Fal oraz Michał Olbrychski.

Drugiego dnia zawodów dzięki sile wiatru 12 węzłów wystartowano drugą główną konkurencję Freestyle. Niestety wiatr utrzymał się bardzo krótko i do finału awansowały cztery zawodniczki: Karolina Winkowska, Katarzyna Lange, Agnieszka Grzymska i Natalia Grabowska. Karolina zaprezentowała najciekawsze i najdynamiczniej wykonane triki. Ze względu na brak wiatru, na tym etapie zakończono Freestyle kobiet.

Najbardziej niepocieszona była najlepsza polska kitesurferka, zawodniczka Teamu Forda, Karolina Winkowska, która nie stratowała w I etapie Pucharu Polski, zdobywając w tym czasie III miejsce w Pucharze Świata w Holandii. Tym razem nie miała możliwości powalczyć na polskich wodach.

Na kolejny jej występ będziemy musieli poczekać do III etapu zawodów, który odbędzie się w dniach 20-22 lipca w Łebie. Czeka na nas wiele emocjonujących występów najlepszych polskich kitesurferów, którzy tym razem będą rywalizować na wodach Morza Bałtyckiego.

Nagrody pieniężne dla zawodników ufundowane zostały przez Forda, sponsora głównego, dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe od firmy North Kiteboarding i Ion, wiodących producentów sprzętu kitesurfingowego oraz dystrybutora klapek plażowych produkowanych w Brazylii, kultowej marki Ipanema.

Energetycznie zawodników oraz publiczność śledzącą zmagania sportowców napędza Red Bull.

Pula wszystkich nagród w tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup wynosi 105 000 złotych (w tym 40 000 zł. stanowią nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych to 65 000 zł.).

Wyniki II etapu Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2012:

Konkurencja Race

Mężczyźni:
1. Tomasz Janiak
2. Błażej Ożóg
3. Maks Żakowski
4. Adam Szymański
5. Filip Porzucek
6. Dominik Glogier
7. Piotr Włudzik
8. Arkadiusz Kusalewicz
9. Łukasz Ceran
10. Andrzej Ożóg
11. Leszek Mróz
12. Radosław Szamszur
13. Michał Koczorowski
14. Andrzej Fal
15. Michał Olbrychski

Kobiety:
1. Michalina Laskowska
2. Agnieszka Grzymska
3. Edyta Gwizdała
4. Marcelina Wiśniewska

Kategoria Masters:
1. Tomasz Janiak
2. Andrzej Ożóg
3. Leszek Mróz
4. Andrzej Fal
5. Michał Olbrychski

Konkurencja Freestyle

Kobiety:
1. Karolina Winkowska
1. Katarzyna Lange
1. Agnieszka Grzymska
1. Natalia Grabowska
5. Michalina Laskowska
5. Dominika Wilczyńska

Więcej informacji na stronie zawodów www.fordcup.pl.