GENEWA 2013: NOWY JEEP GRAND CHEROKEE MY 2014

J 1_130211_Grand_Cherokee_01

83. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie będzie sceną europejskiej premiery wersji MY 2014 nowego Jeepa Grand Cherokee, który został udoskonalony i unowocześniony pod kątem osiągów, stylu i oferowanego komfortu.

Duży SUV amerykańskiego producenta będzie teraz dostępny z 8-biegową przekładnią automatyczną w każdym wariancie silnikowym. Nowa skrzynia biegów zmniejsza zużycie paliwa i poziom emisji zanieczyszczeń, poprawiając przyspieszenie i przyjemność czerpaną z jazdy, dzięki sprawnej i płynnej zmianie biegów.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Nowy Jeep Grand Cherokee 2014, który pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, oferowany będzie w wersjach wyposażenia Laredo, Limited, Overland i Summit.

Nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów

Nowością, zarówno w wersjach z silnikiem 3.0 l V6 turbodiesel, jak i w wersjach benzynowych, jest nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów grupy Chrysler, która zapewnia ograniczenie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń, zwiększając jednocześnie przyjemność z jazdy. Poszczególne mapy zmiany przełożeń nowej automatycznej skrzyni biegów powodują, że skrzynia biegów dostosowuje się do warunków jazdy.

J 2_130211_Cherokee_03

„Inteligentne” oprogramowanie uwzględnia czynniki zmienne, m.in. przebieg momentu obrotowego, przypadki redukcji biegu, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne, zmiany nachylenia drogi oraz przyczepności i częstotliwość zmiany przełożeń w celu zoptymalizowania płynności oraz punktów zmiany zakresów pracy pod kątem ekonomiki paliwowej, osiągów i ogólnej dynamiki pojazdu.

Do redukcji zużycia paliwa w nowym Grand Cherokee MY14 przyczynia się także funkcja EcoMode. Tryb załączany jest automatycznie w momencie uruchomienia silnika, lecz można go wyłączyć przyciskiem na konsoli centralnej, jeżeli zamiarem kierowcy jest zwiększenie dynamiki osiągów podczas jazdy. EcoMode współpracuje także z systemem zawieszenia pneumatycznego Quadra-Lift.

Nowy design karoserii i wnętrza

Jeep Grand Cherokee 2014 prezentuje nowe zmiany stylistyczne, dzięki którym przednia część pojazdu jest bardziej elegancka i sportowa, zachowując jednocześnie typowe znaki wyróżniające dla marki Jeep. We wszystkich wersjach, charakterystyczna, siedmio-szczelinowa krata chłodnicy została obniżona, reflektory są cieńsze, a charakterystyczny grill został delikatnie podniesiony, podobnie jak światła przeciwmgielne.
Nowości widoczne są również w części tylnej, gdzie wyróżniają się nowe większe światła do jazdy dziennej wyposażone w diody LED, ulepszony aerodynamicznie spojler, nowy kształt klapy tylnej pod kątem poprawy widoczności oraz nowy zderzak.

J 3_130211_Cherokee_04

Nowości stylistyczne Jeepa Grand Cherokee 2014 uzupełniają: nowe reflektory biksenonowe z światłami do jazdy dziennej wyposażonymi w diody LED (montowane seryjnie we wszystkich opcjach wyposażenia), nowy design obręczy kół oraz nowe kombinacje kolorystyczne, które nadają nowemu modelowi bardziej eleganckiego wyglądu.

Ekskluzywność wnętrza jest podkreślona poprzez zastosowanie wyszukanych materiałów, jak tapicerka ze skóry wysokiej jakości Natura Plus i wykończenia w drewnie. Uwagę przyciąga nowa konsola centralna z 8,4-calowym ekranem dotykowym systemu Uconnect oraz obszyty skórą E-selektor skrzyni przekładniowej. Każda wersja Jeepa Grand Cherokee 2014 ma własny styl wnętrz i luksusu, oparty na gatunku i kolorystyce materiałów wykończeniowych.

Luksusowa wersja Summit

Wersja Summit to jeszcze wyższy poziom luksusu, dzięki skórzanej tapicerce siedzeń Premium Natura-Plus oraz elementom wystroju, jak zamszowa wykładzina słupków przednich i podsufitki. Liczący 19 głośników (w tym trzy subwoofery) system audio surround-sound z 12-kanałowym wzmacniaczem o mocy 825 watów otacza pasażerów krystalicznym dźwiękiem jakości High Definition.

Nowy system UConnect

Jeep Grand Cherokee 2014 jest wyposażony w nowy system UConnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym, na którym wyświetlane są wszelkie potrzebne informacje. Na kierownicy umieszczone są przyciski sterowania audio, a urządzenie głośnomówiące posiadają system sterowania głosowego.

J 4_130211_Cherokee_02

Inną ważną nowością w modelu Jeep Grand Cherokee 2014 jest nowe trójramienne skórzane koło kierownicy, posiadające dodatkowo w wersjach modelowych Overland i Summit, eleganckie drewniane wstawki. Nowy Jeep Grand Cherokee 2014 posiada zestaw wskaźników z nowym ciekłokrystalicznym 7-calowym wyświetlaczem TFT, którego ustawienia każdy kierowca może dostosować do indywidualnych potrzeb.

Nowy Selec-Speed Control

System zarządzania trakcją Selec-Terrain został ulepszony, w połączeniu z pakietem Off Road, o nowy Selec-Speed Control, pozwalający kierowcy kontrolować prędkość pojazdu, zarówno podczas zjazdu, jak i podjazdu, przy pomocy łopatek umieszczonych na kierownicy, a zatem bez konieczności używania pedału przyspieszenia czy hamulca.

Bezpieczeństwo

Do bogatego już wyposażenia poprzedniego modelu, Jeep dodaje nowe zaawansowane elementy bezpieczeństwa, takie jak system ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd „ForwardCollisionWarning” z „Crash Mitigation“, urządzeniem, które sprawdza za pomocą czujników radarowych, czy pojazd nie zbliża się zbyt szybko do pojazdu znajdującego się przed nim i wysyła, w razie konieczności, sygnał do kierowcy, aby zapobiec ewentualnej kolizji. W przypadku braku reakcji kierowcy, system automatycznie hamuje pojazd, aby uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym z przodu.