GENEWA 2014: CITROEN – ŚWIATOWE PREMIERY

Cit_Ge_5

Z okazji Salonu Samochodowego w Genewie Citroen prezentuje dwie światowe premiery, modele C4 Cactus i nowego C1. Ponadto zobaczyć można linię DS i nowe technologie, które stosowane będą w pojazdach marki.

Linia DS (420 000 sprzedanych samochodów od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku), potwierdza, że stanowi alternatywną propozycję dla tradycyjnych marek Premium. Wraz z zaprezentowanym ostatnio modelem DS 5LS nadal rozwija się i kontynuuje podbój rynku, szczególnie poza Europą.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Citroena Salonie Samochodowym w Genewie to:

– Dwie światowe premiery obrazujące nowy kierunek, jaki obiera Citroen w ramach oferty gamy głównej: więcej stylu, większy komfort i więcej użytecznych technologii za niższą cenę. Pierwszą nowością jest C4 Cactus – alternatywna propozycja dla kompaktowych hatchback’ów, która wyznacza nowy kierunek rozwoju marki. Citroen idzie o krok dalej, pokazując oryginalną i zdumiewającą odsłonę swojej światowej premiery – prototypowy model C4 Cactus Aventure. Marka prezentuje także odnowioną wersję modelu, który odniósł duży sukces handlowy – nowego C1. Pokaże również model C5 w nowej odsłonie – wersji CrossTourer, która korzysta z zawieszenia Hydractive III+. Ponadto na stoisku targów motoryzacyjnych w Genewie eksponowane będą nowy Citroen C4 Picasso i Grand C4 Picasso, na które dotychczas złożono już ponad 72 000 zamówień.

CL_2

– Linia DS, pozycjonowana jako alternatywa dla tradycyjnych marek Premium, rozwija się i kontynuuje podbój rynków pozaeuropejskich wraz z wprowadzeniem do sprzedaży DS 5LS, wysokiej klasy dynamicznego sedana, produkowanego w fabryce w Shenzhen w Chinach. Francuski szyk wyróżnia również serię specjalną Faubourg Addict proponowaną w modelach DS3, DS3 Cabrio, DS4 i DS5. Linię DS cechuje duża odwaga widoczna chociażby w modelu DS3 Cabrio Racing, sportowej wersji łączącej atuty DS3 Racing z przyjemnością jazdy, jaką oferuje kabriolet. Linia DS wzbogaciła się też o nowe możliwości personalizacji i oferuje teraz jako opcję w modelu DS4 dach w kolorze innym niż reszta nadwozia. DS5 natomiast korzysta aktualnie z nowych silników BlueHDi oraz zmienionego zawieszenia.

– Ofensywa technologiczna widoczna jest m.in. przez wprowadzenie do oferty gamy nowych silników, które łączą przyjemność użytkowania z wydajnością i już teraz spełniają przyszłą normę Euro 6. Gamę silników benzynowych Citroen rozszerza o turbodoładowaną jednostkę PureTech Turbo e-THP 130 montowaną w C4, która pozwala obniżyć średnio o 23 % poziom zużycia paliwa w stosunku do poprzedniej generacji silnika. Ofertę silników Diesla uzupełniają nowe jednostki BlueHDi z technologią redukcji tlenków azotu i emisji CO2. Korzystać z niej będzie wiele silników i modeli, między innymi DS5 BlueHDi 120 (102 g CO2/km), DS5 BlueHDi 180 (114 g CO2/km) i C4 Cactus BlueHDi 100 (82 g CO2/km). O ofensywie technologicznej marki świadczy również prezentacja sportowego C-Elysée WTCC, który już 12 kwietnia ścigać się będzie na torze w Marrakeszu w Maroku w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (FIA WTCC). To nowe wyzwanie dla Marki, która ma już na swoim koncie 8 tytułów Mistrza Świata konstruktorów w rajdach WRC.

Na stoisku francuskiego producenta na Salon International de l’Automobile zapowiada się duży ruch…