HARLEY-DAVIDSON FAT BOY CZYLI PREMIERA Z KLOCKÓW LEGO

lego-harley-dav1

1 sierpnia odbędzie się premiera najnowszego modelu z serii LEGO Creator Expert. Będzie nim motocykl Harley- Davidson Fat Boy.

Stworzony we współpracy z firmą Harley- Davidson, model odzwierciedla w szczegółach kultowy pojazd z Milwaukee.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wiernie oddaje wykończenia, powierzchnie i design wszystkich elementów, stanowiąc idealną replikę swojego pierwowzoru – pełnowymiarowego motocykla. Zestaw zawiera 1 023 elementy, w tym lite dyski kół, zbiornik paliwa w kształcie łzy, zintegrowany prędkościomierz i podwójne rury wydechowe.

lego-harley-dav2

Nowy, złożony model ma wymiary: 20 cm wysokości, około 18 cm szerokości oraz 33 cm długości i posiada kilka ruchomych części, które jeszcze bardziej zaangażują fanów.

Gdy zakręci się tylną oponą, można zobaczyć silnik Milwaukee- Eight z ruchomymi tłokami i podwójnymi rurami wydechowymi, które ożywają. Można obrócić kierownicę, przesunąć dźwignię zmiany biegów i dźwignie hamulca, a także opuścić podpórkę motocykla, aby ułatwić parkowanie. Wykończony jest autentyczną ciemno- czerwoną i czarną kolorystyką z logo na każdej stronie, odzwierciedlającą schemat Wicked Red z 2019.

– Urzeczywistnienie motocyklu Harley-Davidson w formie klocków jest niezwykle ekscytujące. Ten model wiernie odzwierciedla ikoniczny design, zaawansowaną inżynierię i dbałość o detal kultowego motocyklu, oferując niezapomniane wrażenia z budowania. To unikalny kolekcjonerski obiekt, idealny dla entuzjastów Harley-Davidson i fanów LEGO – powiedział Mike Psiaki, Design Master w Grupie LEGO.

lego-harley-dav3

– Autentyczność designu Harleya- Davidsona wynika z mozolnej pracy nad detalami – od początku do końca. Przyjrzeliśmy się każdej nakrętce, wszystkim wykończeniom, każdemu szczegółowi. Współpraca z zespołem LEGO nad tym projektem pozwoliła nam poświęcić tę samą uwagę wspólnemu produktowi i uczcić markę, która zainspirowała wyobraźnię i kreatywność wielu z nas pracujących w Harley- Davidson od najmłodszych lat, w tym mnie samego – powiedział Brad Richards, Vice President of Styling & Design Harley- Davidson.

Aby uczcić premierę nowego zestawu, Masterbuilderzy LEGO stworzyli naturalnych rozmiarów model motocykla, wykonany z 69 569 klocków LEGO. Jest wykończony posrebrzanymi częściami, wzbogacony o sterownik Wi-Fi, dźwięki i światła naśladujące prawdziwego Harley- Davidsona Fat Boy. Zawiera też 6 000 specjalnych elementów LEGO. Zbudowanie repliki zajęło aż 865 godzin. Będzie pokazywana w niektórych LEGO Store oraz podczas wydarzeń organizowanych przez Harley- Davidson.

Model będzie dostępny w sklepie EGO dla członków VIP już od 17 lipca, a dla wszystkich klientów od 1 sierpnia 2019 roku w sklepach LEGO Store (w Polsce w Galerii Mokotów w Warszawie). Cena zestawu 419,99 zł.