INFINITI: M35h HYBRID CZYLI SUKCES W BIZNESIE

Nowy Infiniti M35h w specjalnej wersji Business Edition spełnia wszystkie wymagania użytkownika bez względu na to, czy jeździ nim w celach biznesowych, czy też dla przyjemności. W tygodniu pracy zalety auta to wydajny i objęty ulgami podatkowymi napęd hybrydowy.

Liczne atuty modelu na różnych kluczowych płaszczyznach sprawiają, że nowy model serii limitowanej może być odpowiedzią na wszystkie wymagania nabywcy. Przyspieszający od 0 do 100 km/h w jedyne 5,5 sekundy M35h Business Edition został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najszybciej przyspieszający hybrydowy sedan świata (zobacz: test oraz galeria zdjęć).

Auto jest atrakcyjne dla kierowcy także ze względu na niskie zużycie paliwa – w cyklu mieszanym spala bowiem jedynie 6,9 l/100 km. Ponadto innowacyjny system hybrydowy pozwala na jazdę w trybie elektrycznym po zatłoczonych ulicach miast z zerowym zużyciem paliwa i zerową emisją CO2. Ale nie kosztem osiągów. Emisja spalin na poziomie 159 g CO2 na 1 km sprawia, że M35h Business Edition mieści się w limicie 160 g/km, umożliwiającym zwolnienie z opłaty za emisję spalin (obowiązującej już w wielu krajach).

Żadna wersja biznesowa nie byłaby kompletna bez najbardziej zaawansowanych elementów bezpieczeństwa, dlatego też M35h Business Edition wyposażony jest w biksenonowe reflektory z systemem doświetlania zakrętów (AFS − Adaptive Front-lighting System), kamerę cofania, czujniki parkowania oraz system monitorujący poziom ciśnienia w oponach (TPMS − Tyre Pressure Monitoring System). Bez względu na to, czy jest to jazda biznesowa, czy dla przyjemności, jest ona komfortowa, a to za sprawą takich elementów jak: podgrzewane i wentylowane przednie fotele, klimatyzacja „Leśne powietrze” (Forest Air), technologia Bluetooth, sterowana głosem nawigacja HDD z Music Boxem, czy 10-głośnikowy system audio firmy Bose z technologią kompensacji hałasu AudioPilot2.

M35h Business Edition stworzono z myślą o kierowcach biznesowych, którzy za kierownicą nadal chcą być indywidualistami. Charakterystyczna, sugestywna stylistyka Infiniti wyróżnia kierowcę M35h Business Edition wśród wielu innych samochodów reprezentacyjnych.

Kolejną zaletą jest filozofia „doświadczania posiadania” – zasadzająca się w niezrównanej trosce marki Infiniti o klienta, której hołdują pracownicy nowych, butikowych w stylu, Centrów Infiniti, funkcjonujących teraz w głównych miastach całej Europy.

Cena? M35h Business Edition z podatkiem akcyzowym i VAT-em kosztuje 255 920 złotych za model z zaawansowanym systemem multimedialnym Connectiviti+ w standardzie. Jedyną dostępną opcją jest metalizowany lakier. W zależności od kraju dostępne mogą być również specjalne oferty finansowe z konkurencyjnymi ratami.

– Po raz pierwszy udało nam się stworzyć doskonałe biznesowe Infiniti w klasie sportowych samochodów luksusowych – powiedział Carlos Montenegro, Dyrektor ds. Sprzedaży Korporacyjnej w Infiniti Europe. M35h Business Edition to kompletna propozycja dla kierowców firmowych. Nigdy wcześniej jazda biznesowa nie była tak ekscytująca, a użytkowanie samochodu do celów prywatnych tak przyjemne.

M35h Business Edition jest oparty na wersji GT modelu M35h, wprowadzonego wcześniej w 2012 r., równocześnie z ogłoszeniem bardzo konkurencyjnej, nowej siatki cenowej hybrydy. W M35h jest zastosowana 3,5-litrowa hybrydowa jednostka napędowa V6, sprzężona z siedmiobiegową przekładnią automatyczną. Silnik ten generuje łączną moc 364 KM przy emisji CO2 na poziomie 159 g/km.

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 68 KM, bateriom litowo-jonowych oraz innowacyjnemu systemowi dwóch sprzęgieł, M35h Business Edition może w bezemisyjnym trybie elektrycznym jechać szybciej, dalej i dłużej niż inne hybrydy, co ma szczególne znaczenie na zatłoczonych ulicach. Włączanie i wyłączanie silnika oraz odzyskujący energię system hamowania gwarantują, że samochód wchodzi w tryb eco tak często, jak to tylko możliwe. W maratońskim teście zużycia paliwa samochodu biznesowego, jaki przeprowadzono w 2011 roku w Wielkiej Brytanii, M35h przejechał prawie połowę całego dystansu wyłącznie w trybie elektrycznym i poprawił katalogowe dane zużycia paliwa o 7 procent.