JAZDA W NOCY: JAŚNIEJ ZNACZY BEZPIECZNIEJ

osram-no1

Nocą czas reakcji kierowcy o wysokiej sprawności psychomotorycznej jest trzykrotnie dłuższy niż w dzień, a po dwóch godzinach jazdy bez przerwy reaguje tak, jakby miał 0,5 promila alkoholu we krwi.

Dlatego tak ważne jest jak najlepsze oświetlenie drogi podczas jazdy po zmierzchu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

BEZPIECZEŃSTWO


 

Firma Osram wciąż udoskonala swoje produkty, a efektem jej ostatnich prac jest najnowsza linia produktów Night Breaker o jeszcze lepszych parametrach.

osram-no2

Nowa generacja żarówek Osram Night Breaker Laser to innowacyjna linia w portfolio producenta, przeznaczona dla kierowców poszukujących maksymalnej ilości światła na drodze. Firma wprowadziła szereg ulepszeń i zmian technicznych w konstrukcji żarówek. Te nowej generacji wytwarzają nawet do 150 proc. jaśniejsze światło w porównaniu z wymogami normy, a wiązka światła oświetla drogę nawet do 150 m przed samochodem.

Żarówki lepiej oświetlają drogę w konkretnych punktach, czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem. Obszar pomiędzy tymi punktami jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20 proc.) zapewniają lepszą widoczność i umożliwiają kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Night Breaker Laser są zgodne z przepisami, które ściśle określają m.in. dopuszczalną temperaturę barwową. Można je kupić w typach H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3 i HB4.

osram-no3

Należy pamiętać, że żarówki halogenowe 12 V wytwarzające jaśniejsze światło są zdecydowanie bardziej wrażliwe, a ich trwałość jest krótsza niż ich odpowiedników np.: w wersji Original. Dlatego do portfolio Night Breaker dołączyły także nowe żarówki Night Breaker Silver, które zapewniają do 100 proc. jaśniejsze światło i oświetlają drogę nawet do 130 m.

Dostępne w typach H1, H4, H7 i H11 są rozwiązaniem dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – czyli żarówek wytwarzających więcej światła, ale nie aż tak wrażliwych na warunki pracy.

Dla posiadaczy reflektorów ksenonowych firma Osram także przygotowała nowości. W ofercie pojawiły się lampy Xenarc Night Breaker Laser, które generują do 200 proc. jaśniejsze światło o zasięgu nawet do 250 m. Dzięki temu kierowca szybciej zauważy przeszkodę na drodze czy idącego poboczem pieszego, co da mu więcej czasu na reakcję.

osram-no4

Dodatkową zaletą nowych lamp jest barwa światła, do 20 proc. bielsza, dzięki której światło jest mniej męczące dla oczu, a pasy na jezdni, ludzie idący poboczem, znaki i inne przedmioty lepiej widoczne. Nowa rodzina palników ksenonowych Xenarc Night Breaker Laser jest dostępna w czterech typach – D1S, D2S, D3S i D4S.

Produkty linii Night Breaker produkowane są w Niemczech i Stanach Zjednoczonych z najwyższą dbałością o jakość i parametry.

Wraz z wprowadzeniem nowej linii na rynek, firma Osram uruchomiła specjalną promocję „Pokonaj noc”, w której wygrać można m.in. kurs bezpiecznej jazdy, iPhone 8, bony paliwowe i akcesoria motoryzacyjne. W konkursie jest do wygrania aż 138 nagród, by mieć szansę na ich zdobycie wystarczy kupić żarówki halogenowe lub lampy ksenonowe Night Breaker Laser. Promocja potrwa do 15 grudnia.