KARTING: SILVER-MAN 555 – NAJTRUDNIEJSZY Z WYŚCIGÓW

KW 1_2

Na obiekcie Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie odbyły się zawody Silver-Man 555. Był to najtrudniejszy indywidualny wyścig w kartingu halowym, w Polsce.

Zawodnicy musieli sami bez zmian przejechać w gokarcie prawie 6 godzin! Jako pierwszy linię mety pokonał aktualny Halowy Mistrz Polski Seniorów, Mikołaj Marczyk z Łodzi.


Zobacz także:
SPORT


Pokonał on dystans 555 okrążeń (czyli prawie 300 km) w 5 godzin 40 minut. Drugie miejsce zajął Jakub Kłęk z Tarnowa (Halowy Mistrz Polski Juniorów), a trzeci dojechał najbardziej doświadczony polski zawodnik Jakub Kłęk z Łodzi (Halowy Wicemistrz Polski Seniorów).

Już kwalifikacje pokazały, że różnice między zawodnikami są minimalne i decydujące w tym wyścigu będzie tempo oraz wytrzymałość. W kwalifikacjach każdy z uczestników wyścigu jechał 3 różnymi gokartami, aby jak najbardziej wyrównać szansę. Do walki o tytuł Silver-Man stanęło 12 śmiałków. Limit wagowy na te zawody wynosił 85 kg, a każdy zawodnik jechał 10 różnymi gokartami, aby wyrównać szansę. W połowie wyścigu odbył się extra pit-stop, który trwał 270 sekund, każdy zawodnik musiał go odbyć. W tym czasie mogli coś zjeść lub pójść do toalety.

KW 2_1

Wszyscy zawodnicy osiągnęli limit 75 proc. dystansu (czyli pokonanie 417 okrążeń), dzięki czemu każdy otrzymał puchar za zajęte miejsce w wyścigu. Dodatkowymi nagrodami był puchar za pole-position, który otrzymał Jakub Kłęk oraz za najszybsze okrążenie w wyścigu, które osiągnął zwycięzca wyścigu Mikołaj Marczyk.

Były to najdłuższe tego typu zawody w naszym kraju oraz w tej części Europy. W wyścigu wzięli udział zawodnicy z całej Polski, reprezentujący miasta: Łódź, Rzeszów, Wrocław, Toruń, Gliwice, Gorzów Wlkp., Kamień Pomorski, Tarnów oraz Szczecin.

Sędzią zawodów był szczecinianin Paweł Krężelok (Wicemistrz Świata Juniorów w Kartingu Halowym), który w przyszłym roku będzie startować w pucharze VWCC w barwach zespołu Otomoto.

– Za rok w podobnym terminie również planuję wyścig indywidualny Silver-Man 555. Jedyną zmianą będzie czas wyścigu, który się wydłuży z uwagi na zmianę konfiguracji toru Silver Gokart Center jeszcze w tym roku! – zapowiada organizator zawodów Remigiusz Drzazga.

Wyniki wyścigu
1. Mikołaj Marczyk (Łódź) – 555 okrążeń;
2. Jakub Kłęk (Tarnów) – 553 okrążeń;
3. Artur Pel (Łódź) – 552 okrążeń;
4. Jakub Kierasiński (Szczecin) – 551 okrążeń;
5. Rafał Porada (Łódź) – 549 okrążeń;
6. Robert Krawczak (Gliwice) – 549 okrążeń;
7. Tymek Budyta (Szczecin) – 549 okrążeń;
8. Marcin Zawadzki (Toruń) – 546 okrążeń;
9. Adrian Puc (Rzeszów) – 545 okrążeń;
10. Janusz Ziemniewicz (Kamień Pomorski)– 545 okrążeń;
11. Sławomir Murański (Wrocław) – 544 okrążeń;
12. Kasia Brem (Gorzów Wlkp.) – 447 okrążeń.

Fot.: Roman Brem