MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: CITROEN GOTOWY

Kolejny już rok w krajowym kalendarzu rajdowym pojawia się impreza z wielu powodów wyjątkowa, bo z pewnością takie określenie pasuje do Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (wszystkiego o Memoriale i jego Bohaterach będzie można dowiedzieć się z wydawnictwa SuperOES).

Jest to rajd, który w swoich założeniach spycha na dalszy plan walkę na ułamki sekund, a jego głównym celem jest uczczenie pamięci rajdowych mistrzów, którymi byli przed laty Marian Bublewicz oraz Janusz Kulig.

Obu wspaniałych kierowców nie ma już wśród nas, ale inicjatywa w postaci rozgrywanego w Wieliczce Memoriału sprawia, że ich legenda wciąż żyje wśród miłośników sportów motorowych. Z tego powodu w szóstej edycji Memoriału nie może zabraknąć krakowskiej załogi NEO – PETROELTECH Rally Team: Jan Chmielewski i Grzegorz Borowiczka, który zastąpi na fotelu pilota nieobecnego Pawła Drahana.

Jan Chmielewski: Cieszę się, że piąty raz uda mi się wziąć udział w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Kolejny rok z rzędu często powtarzane będzie wobec tych zawodników określenie „wielcy idole”, bo właśnie te słowa najlepiej przypominają dwóch wspaniałych kierowców rajdowych. To oni zaszczepiali w nas rajdowego bakcyla, to właśnie ich oglądaliśmy stojąc pełni podziwu przy odcinkach specjalnych. Tym bardziej jestem dumny, że będę mógł oddać im cześć. Wierzę, że do weekendu w Małopolsce utrzyma się tak piękna pogoda i jak co roku tłumy kibiców zjawią się przy trasie w Wieliczce. Niestety mimo wcześniejszych zapowiedzi organizatora, nie wystartujemy Subaru Impreza, ale Citroenem DS3 R3, dla którego będzie to rajdowy debiut w Małopolsce. Na Memoriale do grona naszych sponsorów znanych z tras RSMP: marki narzędzi NEO, firm PETROELTECH oraz WESEM dołączyła sieć klubów fitness PLATINIUM. Patronat medialny sprawuje Radio RMF FM oraz magazyn „Eurostudent”.

Grzegorz Borowiczka: Janusz Kulig i Marian Bublewicz byli, są i będą idolami niejednego zawodnika czy kibica. Dzięki uczestnictwie w wielickim Memoriale będziemy starali się godnie uczcić ich pamięć. Co roku na trasie w Wieliczce pojawiają się ogromne rzesze kibiców, dzięki którym panuje świetna atmosfera. W tym roku formuła Memoriału została nieco zmodyfikowana, bowiem zmagania są podzielone na dwa dni. Szczególnie ciekawie i widowiskowo zapowiada się sobotnia, wieczorna część – prolog. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Wieliczki i mamy nadzieję na świetne widowisko.

POLECAMY SUPEROES NR 13

Z okazji Memoriału, nakładem wydawnictwa Feniks Media ukazał się magazyn SuperOES nr 13, zawierający szczegółowy informator tej imprezy.

Są tam opublikowane plany zarówno sobotniego prologu, jak i niedzielnego wyścigu memoriałowego w Wieliczce, a także harmonogram rajdu dla amatorów, rozgrywanego w sobotnie przedpołudnie w pobliżu Łapanowa. Uzupełnieniem informatora jest w magazynie SuperOES przypomnienie sylwetek Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga. Osobny artykuł przynosi rozważania na temat sportowej przyszłości Roberta Kubicy. Jest również obszerna prezentacja walorów turystycznych gminy Łapanów oraz zaproszenie do odwiedzenia wielickiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego „Solne Miasto”, które będzie bazą 6. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Przedstawiciel środowiska rajdowego w Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Jarosław Noworól przedstawia na łamach magazynu SuperOES listę najważniejszych problemów polskich rajdów. Jest także przypomnienie pierwszych kroków w sporcie samochodowym, jakie dokładnie przed sześćdziesięciu laty stawiał Sobiesław Zasada i jest recenzja interesującej książki o polskich samochodach wyścigowych.

Specjalne wydanie magazynu SuperOES, poświęcone Memoriałowi Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, będzie bezpłatnie kolportowane zarówno przy okazji amatorskiego rajdu w Łapanowie, jak i w Wieliczce podczas sobotniego prologu i niedzielnego wyścigu ulicznego.