MITSUBISHI: MODEL SPACE STAR WJEDZIE W 2013 ROKU

Mi 2_007a

W związku z niespodziewanymi kwestiami prawnymi, związanymi z prawami handlowymi do znaku “Mirage” w Europie, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zdecydowała o nadaniu nowej nazwy na Starym Kontynencie modelowi – Space Star.

Całkowicie nowy samochód z segmentu B będzie nazywany Space Star na terenie Europy, włączając Rosję i Ukrainę (z możliwymi wyjątkami). Stanowi to nawiązanie do nazwy znanego, popularnego i przyjaznego dla użytkowników modelu Mitsubishi, który ceniony był przez klientów za przestronne wnętrze, oszczędność i funkcjonalność.

Te cechy odpowiadają specyfikacji 5-osobowego Global Small, który ma wymiary to 371 cm długości, waży od 845 kg, może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0.27 Cd i spalaniem na poziomie 4 litrów na 100 km, emisją CO2 wynoszącą 92 g/km (3-cylindrowy, benzynowy silnik 1,0 litra z układem zmiennych faz rozrządu MIVEC, wyposażony w system Auto Stop&Go i 5-biegową, manualną skrzynię biegów) oraz bagażnikiem o pojemności 235 l.

Warto przypomnieć, że model Global Small jest produkowany od marca 2012 roku w najnowocześniejszej fabryce MMC “Laem Chabang Industrial Estate” w prowincji Chonburi w Tajlandii. To trzeci zakład produkcyjny Mitsubishi Motors w tym najbardziej istotnym strategicznie kraju, który zapewni dostawy 120 000 samochodów rocznie na wszystkie światowe rynki (w roku fiskalnym 2012).

Po Tajlandii, krajach azjatyckich i Japonii, Global Small trafi na rynki europejskie otrzymując nazwę Space Star a następnie do Australii i do innych krajów na całym świecie.

Polska premiera tego modelu jest zaplanowana na jesień bieżącego roku.

Mi 1_002a