MOTO ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W REMBERTOWIE

Motoorkiestra WOŒP

Jeśli miejsce w Twoim sercu zajmuje motoryzacja, ale jednocześnie chęć pomagania innym, koniecznie bądź z nami na Moto Orkiestrze Świątecznej Pomocy! 22. finał odbędzie się pod hasłem “Na ratunek”.

Tym razem zbierane będą fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.


Zobacz także:
SPORT
WOŚP 2014


Dochód przeznaczony zostanie na zaopatrzenie szpitali w urządzenia takie jak :
– wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci;
– RTG przyłóżkowe;
– RTG z ramieniem C i monitorem;
– radiologiczne stacje diagnostyczne;
– aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power- color- doppler.

Wosp_16

Tegoroczna edycja Moto Orkiestry zagrana zostanie po raz pierwszy w Rembertowie na terenach znanych z 51. Rajdu Barbórka. Zacznie się o godzinie 11:00 defiladą po ulicach Rembertowa, a następnie działacze z Automobilklubu Polski gościć będą wszystkich na terenach Akademii Obrony Narodowej, która jest współorganizatorem imprezy.

Podczas finału odbędzie się między innymi licytacja rzeczy podarowanych przez darczyńców, licytacje przejazdów ze znanymi kierowcami rajdowymi, ale również gadżetów przekazanych przez największe gwiazdy znane ze sportów motorowych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przejazdu z kierowcą rajdowym fragmentu trasy odcinka 51. Rajdu Barbórka.

Imprezie towarzyszyć będzie stacjonarna wystawa aut rajdowych (w tym aut startujących w Historycznym Rajdzie Monte Carlo 2013 i 2014), wystawa pojazdów zabytkowych, wyścigowych, driftowych, oraz motocykli.

wosp_17

– Już mamy pierwsze zgłoszenia byłych mistrzów kierownicy, którzy dysponują rajdowymi pojazdami historycznymi. Czekamy na następnych chętnych, którzy pragną wziąć udział w charytatywnym graniu. Prosimy o kontakt z nami! – mówi Marek Pawłowski, Dyrektor Rajdu Barbórka Legend.

– Gwarantujemy świetną zabawę i bardzo wiele atrakcji! Nie może zabraknąć żadnej osoby, u której w żyłach płynie benzyna, a przede wszystkim chęć pomagania innym. Serdecznie zapraszamy! – mówi Daniel Siemczuk, który Moto Orkiestrze przewodzi od lat, a niedawno “dyrektorował” Rajdowi Barbórka.

Paulina Jur

Fot.: Artur Radecki