MOTOCYKLE HUSQVARNA NA OLEJU CASTROL

Husqvarna przedłużyła umowę z marką Castrol do 2014 roku. W ramach współpracy każdy nowy motocykl tego szwedzkiego producenta będzie fabrycznie zalewany olejem Castrol. Nowa umowa to kontynuacja trwającej od 2009 roku współpracy.

Firmy wspólnie opracowują nowoczesne rozwiązania i udoskonalają środki smarne. Partnerstwo obejmuje także wyścigi motocyklowe i off-road, w tym Enduro, Motocross czy Supermotard – oficjalne zespoły Husqvarny korzystają wyłącznie z olejów marki. Doświadczenia zdobyte na torach wyścigowych są przez obie firmy wykorzystywane przy projektowaniu nowych produktów.

– Dzięki temu porozumieniu wszyscy fani Husqvarny mogą mieć pewność, że nowe motocykle tej marki są zalane olejem wysokiej jakości, który zapewni najlepsze osiągi – mówi Kamila Spyrka – Łękowska z działu marketingu Castrol. Produktem rekomendowanym do Husqvarny jest Castrol Power 1 Racing 4T 10W 50. Warto o tym pamiętać również przy wymianie oleju, ponieważ jego wybór, bez odpowiedniej wiedzy na temat norm, specyfikacji czy lepkości może być trudny.

Husqvarna, należąca do BMW Group, została założona w Szwecji na początku XX wieku i jest jednym z wiodących producentów motocykli, obecnym w ponad 40 krajach na świecie. Rocznie produkuje około 10 000 jednośladów. Firma cieszy się też ugruntowaną pozycją w wyścigach motocyklowych i ponad 100 letnim doświadczeniem w wyścigach off-road. W latach 2010 i 2011 kierowcy Husqvarny, stosując oleje Castrol, wygrali cykl World Enduro Championship. Najważniejsze atuty firmy Husqvarna – doskonałość techniczna i innowacyjność – pasują także do marki Castrol. W Polsce importerem motocykli Husqvarna jest firma Mleczek z Myślenic.

Motocykle Husqvarny to nie jedyne jednoślady, do których rekomendowane są produkty Castrol Power 1. W 2010 firma podjęła także współpracę z brytyjskim producentem motocykli – firmą Triumph i jest wyłącznym dostawcą środków smarnych do pojazdów tej marki.

Castrol od wielu lat współpracuje z najlepszymi markami samochodowymi i motocyklowymi. W barwach Castrol Power 1 jeżdżą zespoły motocyklowe: Honda WSBK Team, BMW WSBK Team, a także San Carlo Honda Gresini Team.

Fot.: Castrol