NAVIEXPERT: BIEŻĄCA AKTUALIZACJA UŁATWI DOJAZD

Wszystkich Świętych wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach całej Polski. Jak co roku, tak i w tym, policja już ostrzega przed utrudnieniami komunikacyjnymi wokół cmentarzy.

Kierowcy powinni być przygotowani nie tylko na zmiany w organizacji ruchu, ale także na wyłączenie niektórych fragmentów ulic. Nawigacja NaviExpert, dzięki współpracy z samorządami, będzie na bieżąco informowała o zmianach na przycmentarnych ulicach.

To właśnie z powodu czasowych zmian w organizacji ruchu, policja apeluje do kierowców, aby nie jeździli na pamięć i zwracali szczególną uwagę na znaki, które będą informować o wszelkich zmianach. Nawigacja NaviExpert proponuje kierowcom dodatkowe wsparcie. Dzięki na bieżąco aktualizowanym mapom, uwzględniającym informacje o ruchu drogowym, urządzenie ułatwi kierowcom dojazd do cmentarzy oraz pozwoli uniknąć stania w korkach.

W bazie użytecznych punktów POI znajdą się cmentarze, parkingi, również te wydzielone przez samorządy do parkowania tylko podczas Wszystkich Świętych. Aby wyszukać jeden z POI, wystarczy w polu wyszukiwania wpisać lub wybrać głosowo nazwę nekropolii, a system wyświetli wszystkie możliwe wyniki dla danej lokalizacji, w tym listę parkingów przy każdym z cmentarzy.

Policja zapowiada, że niektóre zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy, będą obowiązywały tylko 1 listopada, inne przez kilka dni. Dzięki temu, że użytkownicy nawigacji NaviExpert korzystają z map online, wszelkie zmiany będą widoczne na nich tak długo, jak będą obowiązywać w rzeczywistości. W związku z tym do aplikacji zostaną wprowadzone informacje o zmianach organizacji ruchu, utrudnieniach oraz parkingach przy cmentarzach w kilkudziesięciu miastach Polski (w tym wszystkich wojewódzkich).

Miasta ze szczegółowymi danymi o zmianach organizacji ruchu: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów WLKP, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Sopot, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Rzeszów oraz Bytom, Bielsko-Biała, Chorzów, Częstochowa, Gliwice, Kalisz, Koszalin, Legnica, Płock, Rybnik, Tarnów, Wałbrzych, Wejherowo, Zamość.

Dodatkowo, z powodu prowadzonej przez policję „Akcji znicz”, kierowcom wybierającym się w tym okresie w dłuższą trasę, przyda się również funkcja CB. Społecznościowy charakter CB umożliwia kierowcom m.in. zgłaszanie wypadków, fotoradarów oraz kontroli drogowych. Już w chwili zgłoszenia w aplikacji pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert znajdujących się w okolicy.

– Funkcja CB nie tylko poprawia bezpieczeństwo naszych użytkowników. Kierowcy przekazując sobie wzajemnie informacje o aktualnej sytuacji drogowej zwiększają komfort jazdy i bezpieczeństwo na drogach – mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Natomiast z myślą o niezmotoryzowanych, nawigacja środkami komunikacji miejskiej będzie w wybranych miastach rozszerzona o linie autobusowe i tramwajowe kursujące na cmentarze, uruchomione z okazji Wszystkich Świętych.\

Wszystkich, którzy do tej pory nie korzystali z nawigacji NaviExpert, a chcieliby się przekonać o jej skuteczności i bezproblemowo dojechać do cmentarzy, firma zachęca do skorzystania z darmowego, 7-dniowego testu nawigacji. By pobrać aplikację wystarczy w przeglądarce internetowej telefonu wpisać getne.pl i zainstalować.

Na okres 30.10-7.11 jest przewidziana promocja – 20 proc. na zakup długich abonamentów. Roczny NaviPlan Polska będzie w tym czasie kosztował 79 zł, a dwuletni 159 zł.