SNOW SPORT SHOW 2012: BIEG PO NOWE ŻYCIE

Już jutro, w sobotę 25 lutego, Zimowe Stop Cafe zawita na pl. Hoffa w Wiśle, gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się „Bieg po nowe życie”, kulminacyjna część akcji społecznej Snow Sport Show propagującej idee medycyny transplantacyjnej. Na nartach biegowych wystartują znani polscy aktorzy, muzycy i sportowcy.

Zimowe Stop Cafe odwiedzi w tym roku Wisłę, by wesprzeć społeczną inicjatywę Snow Sport Show, która została zorganizowana w ubiegłym roku przez Przemysława Saletę. Celem akcji jest zwiększenie społecznego poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej i podkreślenie dużego znaczenia aktywności sportowej w rehabilitacji osób po transplantacji.

Gwoździem programu będzie narciarski „Bieg po nowe życie”, w którym zmierzą się zaproszeni goście oraz osoby, które z powodzeniem powróciły do kondycji po transplantacji. Wystartują m.in. Paweł Kukiz, Joanna Jabłczyńska, Jarosław Jakimowicz, Tomasz Iwan, Mateusz Borek, Rafał Bryndal, Jerzy Mielewski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Zygmunt Chajzer, Rafał Maserak, Jarosław Kret, Anna Bosak, Sabina Golanowska oraz muzycy zespołu Pectus. Narty biegowe założą także kierowcy Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Kuba Przygoński z Orlen Team i Automobilklubu Polski oraz Kuba Giermaziak z Verva Racing Team.

– Bieg po nowe życie” to doskonała okazja do poruszenia niezwykle ważnego tematu społecznego. Medycyna transplantacyjna ratuje życie. Im więcej ludzi jest tego świadomych, tym lepiej. Dlatego cieszę się, że możemy wspierać tę inicjatywę – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Poza trasami biegowymi, uczestników “Biegu po nowe życie” będzie można spotkać w okolicy mobilnej kawiarenki Stop Cafe, zlokalizowanej na rynku w Wiśle. Będzie ona serwowała gorące napoje i specjalne energetyczne przekąski. Zimowe mobilne Stop Cafe towarzyszyło narciarzom w ubiegłych latach w takich miejscowościach jak Zakopane, Witów czy Białka Tatrzańska.

Projekt Snow Sport Show powstał w 2011 roku. PKN Orlen jest po raz drugi głównym sponsorem inicjatywy.

Więcej informacji na: www.facebook.com/stopcafe oraz www.sport-show.pl.

POLECAMY TEŻ: EKIPA ORLEN TEAM i VERVA RACING ZMENIA DYSCYPLINĘ!

Zdjęcia: PKN Orlen