SUZUKI GRANDYS DUO: POŻEGNANIE Z MISTRZOSTWAMI

W najbliższy weekend na torze Poznań dobędzie się ostatnia, szósta runda tegorocznych Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Będzie to też ostatni start zespołu Suzuki GRANDys duo w krajowych mistrzostwach.

Po latach pełnych sukcesów i zdobyciu kilkunastu tytułów indywidualnych, zespołowych i dla Suzuki w klasyfikacji producentów team odchodzi jako zwycięzca. W tym tygodniu celem zespołu będą zwycięstwa we wszystkich klasach i tytuły w klasyfikacjach zespołowych i indywidualnych.

W Poznaniu na tor po kolejnej kontuzji wróci Daniel Bukowski, który mimo opuszczenia aż 4 wyścigów w tym sezonie ma szansę na tytuł wicemistrzowski. Tytuł w Superbike już w sobotę ms szansę przypieczętować Marko Jerman. W minioną niedzielę Marko został też mistrzem serii Alpe Adria w kategorii Superbike.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: Liczę na dobre występy naszych zawodników w ten weekend i komplet zwycięstw w klasach Supersport, Superbike i Superstock 1000. Mimo, że w tym roku prześladował nas pech chcemy dobrze zakończyć sezon i tam, gdzie niemożliwe będzie wygranie mistrzostw zająć jak najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej. Żegnamy się z mistrzostwami Polski jako najlepszy team w historii, którego dokonań nie powtórzy nikt przez wiele lat. Odchodzimy, ponieważ szukamy nowych wyzwań, ale przede wszystkim dlatego, że nie zgadzamy się z dzisiejszym wyglądem tej serii. Działania działaczy doprowadzają do upadku tej wspaniałej dyscypliny i nie chcemy firmować tego naszym logo. Nie wykluczam, że kiedyś wrócimy, ale WMMP w takiej formie, przy takiej organizacji to skandal.