TWIZY WAY BY RENAULT: INNOWACYJNA USŁUGA

Twizy Way by Renault, opracowana przez Renault usługa współużytkowania samochodów elektrycznych Twizy, została uruchomiona na obszarze Związku Gmin Aglomeracji Saint- Quentin- en- Yvelines (Francja).

To nowe rozwiązanie oparte na elektrycznych środkach transportu – wyjątkowe, proste w użyciu i przyjemne – jest uzupełnieniem komunikacji miejskiej. Zapewnia dużą elastyczność i całkowitą swobodę, a jednocześnie jest przyjazne dla środowiska.

Twizy Way by Renault potwierdza status marki Renault jako innowacyjnego konstruktora, który dąży do udostępnienia wszystkim klientom ekologicznych środków transportu.

Usługa dostępna dla wszystkich

Po fazie testów, które umożliwiły dopracowanie tej usługi, Twizy Way by Renault oferuje teraz wszystkim możliwość współużytkowania pojazdów. Twizy Way by Renault jest prostym, przyjaznym dla środowiska i wygodnym sposobem poruszania się po mieście „inaczej”.

Twizy Way by Renault, uruchomione we współpracy ze Związkiem Gmin Aglomeracji Saint-Quentin- en- Yvelines, jest usługą prywatną użyteczności publicznej, której funkcjonowanie nie jest finansowane z kieszeni podatników: koszty eksploatacji pojazdów (obsługa techniczna, ładowanie akumulatorów, centrum pomocy itp.) oraz opłaty za parkowanie są pokrywane przez Renault. Gminy uczestniczące w tym projekcie (Montigny- le- Bretonneux, Guyancourt, Montigny- le- Bretonneux oraz część gminy Trappes) wyraziły zgodę na wdrożenie usługi na ich obszarze i uczestniczą w jej promocji.

W ciągu najbliższych dni zostanie otwarty punkt informacyjny, który będzie uzupełnieniem systemu. Będzie się on znajdował na dworcu kolejowym w mieście Saint- Quentin- en- Yvelines,a jego zadaniem będzie informowanie, uzupełnianie zgłoszeń i wypożyczanie pojazdów (już teraz tymczasowy punkt funkcjonuje na zewnątrz budynku dworca).

Prosta i praktyczna usługa

Usługa dostępna jest dla osób posiadających prawo jazdy kategorii B od ponad 2 lat. Po uiszczeniu jednorazowej opłaty rejestracyjnej w wysokości 15 EUR użytkownik otrzymuje kartę magnetyczną, która pozwoli mu na korzystanie z floty 50 samochodów Twizy rozmieszczonych w różnych miejscach na terenie Związku Gmin Aglomeracji Saint- Quentin- en- Yvelines.

Jednym z atutów tej koncepcji jest zwolnienie użytkownika od konieczności ładowania akumulatorów pojazdu i jego zwrotu do punktu wynajmu. Użytkownik ma pełną swobodę – może zostawić samochód na dowolnym parkingu w strefie objętej usługą. Bierze go z miejsca, gdzie się znajduje w danym momencie i pozostawia tam, gdzie chce. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Korzystając Twizy Way by Renault użytkownik płaci tylko za rzeczywisty czas użytkowania pojazdu. Nie ma opłaty minimalnej. Stawka wynosi 0,29 EUR za minutę lub 11,90 EUR za godzinę ciągłego użytkowania. Twizy Way by Renault jest usługą transparentną – bez żadnych ukrytych kosztów dodatkowych. Cena obejmuje wszystko: wynajem, energię, ubezpieczenie, obsługę techniczną pojazdu oraz parkowanie w strefie użytkowania.

Za pomocą aplikacji na smartfonie lub poprzez stronę internetową użytkownik może natychmiast sprawdzić, gdzie aktualnie znajdują się najbliższe dostępne pojazdy Renault Twizy. Wypożyczenie Twizy jest proste. Można wsiąść do niego po zeskanowaniu naklejki z kodem QR znajdującej się na pojeździe lub dokonać rezerwacji Twizy w Internecie albo poprzez aplikację na smartfonie do 15 minut przed jego wypożyczeniem.

Przyjemny pojazd odpowiedni na krótkie trasy

W 100% elektryczne Renault Twizy o zerowej misji CO2 podczas użytkowania jest wyjątkowo dobrze przystosowane do krótkich przejazdów po mieście. Bardzo łatwo się do niego przyzwyczaić i w dodatku jest niewielkie. Twizy dobrze trzyma się drogi i jest zarazem bardzo bezpieczne z uwagi na cztery koła wyposażone w hamulce tarczowe. Bezpieczeństwo bierne nie pozostaje w tyle – pojazd ma poduszkę powietrzną kierowcy i pasy bezpieczeństwa: 4-punktowe z przodu i 3-punktowe z tyłu.

Każdy pojazd floty Twizy Way by Renault jest wyposażony w:
– czytnik identyfikatora pozwalający na uruchomienie pojazdu i rejestrację czasu jazdy;
– system geolokalizacji, który informuje o wolnych Twizy oraz o poziomie naładowania ich akumulatorów;
– przycisk alarmowy (24 h/dobę i 7 dni/tydzień) łączący z dedykowanym call-center;
– QR Code, który pozwala na zeskanowanie go za pomocą smartfona w celu natychmiastowego wypożyczenia.

Twizy Way by Renault wpisuje się w tradycję marki oferującej innowacyjne rozwiązania dostępne dla wszystkich. Jest to innowacyjna koncepcja usługi połączona z innowacyjnym, a jednocześnie praktycznym i przyjemnym pojazdem. Idąc z duchem czasu oferuje elastyczność i pełną swobodę, a jednocześnie jest przyjazna dla środowiska.

Klienci, którzy testowali Twizy Way by Renault, podkreślają przede wszystkim jego stronę praktyczną, odpowiadającą ich potrzebom, połączoną z przyjemnością ekologicznej jazdy samochodem Twizy Z.E. − Thierry VIADIEU, dyrektor programu nowych rozwiązań transportowych Renault.

Twizy Way by Renault jest prostą i ekologiczną usługą współużytkowania samochodów elektrycznych na krótkich trasach. W ciągu najbliższych miesięcy będzie ona wprowadzana w innych miastach.

Twizy Way by Renault w liczbach
– 50 Twizy oddanych do dyspozycji w strefie wynajmu;
– 27 km²: obszar strefy wynajmu na terenie Związku Gmin Aglomeracji Saint-Quentin- en- Yvelines;
– 78 222 mieszkańców/10 000 studentów w strefie wynajmu;
– 0,29 EUR za minutę użytkowania;
– 11,90 EUR za godzinę użytkowania;
– 10 nowych etatów: obsługa, ładowanie akumulatorów, centrum pomocy i punkt informacyjny.