VERVA STREET RACING 2012: DZIŚ MOC ATRAKCJI!

Startuje Verva Street Racing. Przez kilka godzin Warszawa przeistoczy się w sobotę w wielki wyścigowy tor. O atrakcjach piszemy już od dawna. tymczasem przybywa ich z godziny na godzinę!

Oto kolejna ich porcja:

PREMIERA RENAULT CLIO

Podczas VERVA Street Racing, Nowe Renault Clio zostanie przedpremierowo zaprezentowane w paddocku zespołu Red Bull Racing. Samochód można oglądać podczas Pit Party, w godzinach 9.00 – 13.00. Po raz pierwszy model zostanie pokazany w Polsce.


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: PREMIERA NOWEJ KLASY A
VERVA STREET RACING 2012: KASIA GLINKA W MEGANE
VERVA STREET RACING 2012: WIELKIE DEBIUTY NISSANA
VERVA STREET RACING 2012: ODLICZANIE DO STARTU
VERVA STREET RACING 2012: MERCEDES PARTNEREM
VERVA STREET RACING 2012: SUPERAUTA W STOLICY
GEMBALLA: ZNANY TUNER WKRACZA DO POLSKI
VERVA STREET RACING 2012: DUMA MERCEDESA
VERVA STREET RACING 2012: PRZYBYWA GWIAZD
VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


PLATINUM RALLY TEAM

Zespół Platinum Rally Team w składzie: Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek po raz drugi weźmie udział w wyścigu ulicznym zaplanowanym podczas Verva Street Racing. Wiceliderzy klasyfikacji generalnej rajdowych Mistrzostw Polski zaprezentują się w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Podczas Verva Street Racing Platinum Rally Team zmierzy się z innymi zawodnikami rajdowymi w wyścigu, który zostanie rozegrany na torze ulicznym wytycznonym wzdłuż ulic: Wierzbowej, Focha, Moliera i Senatorskiej. Wcześniej, Michał i Grzegorz Bębenkowie będą do dyspozycji kibiców na strefie serwisowej zlokalizowanej na Pit Party (wejście od Krakowskiego Przedmieścia lub Placu Piłsudskiego).

Michał Bębenek: Cieszę się, że po raz kolejny razem z całym zespołem Platinum Rally Team zaprezentujemy się na Verva Street Racing. W wyścigu po torze ulicznym zmierzymy się z innymi zawodnikami na co dzień rywalizującymi w rajdach. Będzie to na pewno spora atrakcja dla naszych kibiców nieprzywykłych do tego, że w zawodach startujemy równolegle. W ubiegłym roku impreza przyciągnęła niesamowitą widownię, część z tych osób pewnie nie przyjeżdża na rajdy. Mamy więc świetną okazję, żeby zaprezentować nasz zespół nieco innej publiczności i być może zarazić kogoś rajdowym bakcylem. Na Vervę SR przyjedziemy Mitsubishi Lancerem Evo IX czyli samochodem bardzo podobnym do tego, którym rywalizowaliśmy w ubiegłym roku w Platinum RSMP.

W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN, Igloo. Partnerami zespołu są firmy Prince i AQQ.

CITROENY DS3 R3

Wśród gwiazd, które uświetnią trzecią edycję Verva Street Racing, nie mogło zabraknąć załóg Citroën Racing Trophy Polska, pragnących pokazać możliwości Citroënów DS3 R3!

Zaprezentują się trzy ekipy w przednionapędowych, turbodoładowanych DS3-R3, dysponujących mocą ponad dwustu koni mechanicznych i wyposażonych w nowoczesne sportowe skrzynie biegów, których konstrukcja jest oparta na rozwiązaniach stosowanych w Formule 1.

Zobaczymy m.in. zespół lidera tegorocznych rozgrywek Citroën Racing Trophy Polska – Jana Chmielewskiego, który już drugi sezon pokazuje wysokie możliwości tego rajdowego samochodu. Jest on aktualnym Mistrzem Polski w grupie R, nieoficjalnej klasyfikacji samochodów napędzanych na przednią oś oraz Mistrzem Polski w klasie 5-tej, w której rywalizują samochody turbodoładowane, o pojemności skokowej do 1600 cm3. Startując w Verva Street Racing, na pewno będzie chciał pokazać swoje umiejętności, rywalizując podobnie jak inne nasze zespoły, w kategorii „Rally Cars”.

Jan Chmielewski: Dzięki zaproszeniu Citroen Polska, drugi rok z rzędu będziemy mieli możliwość zaprezentować się przed niezwykle liczną stołeczną publicznością w naszym Citroenie DS3 R3. Myślę, że imprezy tego typu to wspaniały sposób, aby przybliżyć kibicom czym są rajdy i wyścigi samochodowe, a także pokazać, jak bardzo różnią się między sobą poszczególne odmiany motorsportu. Cieszę się, że w bogatym gronie wyczynowych pojazdów i utytułowanych kierowców znalazło się również miejsce dla naszego zespołu. Zaprezentujemy się w części poświęconej rajdom samochodowym i mimo, że w tego typu imprezach nie chodzi o wynik sportowy, to damy z siebie wszystko, żeby pokazać, że kierowcy rajdowi też potrafią zrobić efektowne show. Sponsorami nszego zespołu są dystrybutor narzędzi marki NEO, firmy PETROELTECH i WESEM, a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn “Eurostudent”.

Specjalnie na tegoroczną edycję, nowe barwy i nowy samochód przygotował Tomasz Gryc, który do tej pory startował doskonale sprawdzonym w rajdowych bojach Citroënem C2R2 w wersji MAX. Na VSR zaprezentuje się w drugim DS3-R3 i ma ambicje powalczyć nie tylko z załogami CRTP, ale również pozostałymi kierowcami w innych samochodach.

Tomasz Gryc: Mamy dla kibiców kilka niespodzianek! W 3. edycji VSR wystartujemy po raz pierwszy nowym samochodem – Citroënem DS3 R3, który specjalnie wypożyczamy na ten event. Do grona naszych partnerów dołączyła firma Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., z którą wspólnie będziemy reklamować najbardziej wydajny i ultra szybki dysk SSD! Na gości, którzy odwiedzą nas 15 września – czekają specjalne kupony rabatowe na preferencyjny zakup dysków SSD. Nagrodami głównymi w promocji będą udziały w co-drive, organizowanym już na początku listopada! To jeszcze nie wszystko! Na profilach facebook.com/SamsungPolska oraz facebook.com/GrycRacing będą do wygrania atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszego Partnera – Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony flash.samsung.pl – znajdziecie tam szczegóły dotyczące dysków SSD! Oficjalnie prezentujemy projekt oklejenia naszej rajdowej broni, przygotowany przez studio graficzne Zbigniewa Malczyka – www.abstraxi.com. Odwiedźcie nas w sobotę na Verva Street Racing, a otrzymacie pamiątkowy plakat Gryc-Racing!

Michał Kuśnierz: Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez organizatora do udziału w Verva Street Racing. Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować zespół Gryc-Racing szerszej publiczności. Nowy samochód Citroën DS3 R3 i nowy skład sponsorski gwarantuje duże emocje!

Trzecim kierowcą, prezentującym na masce swojego samochodu logo Citroëna, będzie tegoroczny debiutant w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Citroën Racing Trophy, Radosław Raczkowski. Czy ten obiecujący kierowca ustrzeże się błędów i sprawi nam niespodziankę, zwyciężając w tych emocjonujących wyścigach? Przekonamy się…

Obok toru „Pit Party” będzie można osobiście spotkać się z uczestnikami Citroën Racing Trophy Polska 2012 oraz z bliska podziwiać pracę profesjonalnych zespołów rajdowych. Ile czasu zajmuje zmiana kół w rajdowym samochodzie? Jakiego paliwa używa się w rajdówkach? Ile opon zużywa się podczas rajdu? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać, odwiedzając stanowiska serwisowe ekip Citroëna.