VERVA STREET RACING 2012: WIELKIE DEBIUTY NISSANA

Podczas imprezy Verva Street Racing w Warszawie, Nissan zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce dwa swoje wyjątkowe modele: Juke-R oraz Juke Nismo.

Na świecie istnieją tylko 2 wyprodukowane egzemplarze Juke-R, czyli małego crossovera z „sercem” GT-R. Debiut modelu miał miejsce w tym roku wygrywając wyścig w Dubaju z kilkoma super-samochodami, dzięki technologii i silnikowi Nissana GT-R. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, choć nie było to początkowo przewidziane w strategii firmy, Juke-R został skierowany do produkcji na zamówienie w limitowanej wersji kilkudziesięciu sztuk. Znalazły one już nabywców głównie w Krajach Bliskiego Wschodu (cena ok. 450 000 euro).


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: ODLICZANIE DO STARTU
VERVA STREET RACING 2012: MERCEDES PARTNEREM
VERVA STREET RACING 2012: SUPERAUTA W STOLICY
GEMBALLA: ZNANY TUNER WKRACZA DO POLSKI
VERVA STREET RACING 2012: DUMA MERCEDESA
VERVA STREET RACING 2012: PRZYBYWA GWIAZD
VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


Juke-R zaprezentowany zostanie podczas parady super samochodów otwierającej imprezę oraz w bloku GT i indywidualnym pokazie wyścigowym. Dodatkowo, będzie można go obejrzeć podczas Pit Party na paddocku Nissana w godz. 9.00-13.00. Kierowcą Juke-R będzie sam Lucas Ordonez (Hiszpania), zwycięzca I Europejskiej edycji Nissan GT Academy w 2008 roku, a dziś w pełni profesjonalny kierowca wyścigowy. W roku 2012 Lucas Ordonez ścigał się w Europejskiej Serii Le Mans oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans samochodem LMP2 z silnikiem Nissana, w barwach zespołu Greaves Motosport.

Nissan zaprezentuje też w strefie ogólnodostępnej Juke City, gdzie wyeksponowaną zostaną najciekawsze wersje specjalne modelu Nissan Juke: Shiro, Ministry of Sound, a przed wszystkim Nismo.

Nissan Juke Nismo to połączenie znanego już radykalnego stylu Nissana Juke – czyli zestawienia estetyki sportowego coupe z atutami pojazdu sportowo-użytkowego – z doświadczeniem Nismo w dziedzinie sportu samochodowego. Japońscy specjaliści Nismo zaprojektowali nowy pakiet aerodynamiczny, nadając Juke jeszcze bardziej efektywną, mocną i zdecydowaną sylwetkę.

Wersję Nismo będzie można rozpoznać po obniżonych zderzakach, szerszych błotnikach, spojlerach progowych, zmodyfikowanym grillu oraz spojlerze na klapie bagażnika sterującym przepływem powietrza. Osiągi tego samochodu nie są jeszcze podane do publicznej wiadomości.