STACJA MERCEDES: ZAPROSZENIE NA OTWARCIE

Mercedes-Benz S 63 AMG (W222) 2013

W sobotę, 20 lipca o godzinie 14.00, tuż obok klubu Warszawa Powiśle otwarta zostanie Stacja Mercedes. Do połowy października Stacja oferować będzie mieszkańcom Warszawy szereg wydarzeń kulturalnych, które w sobotę o godz. 20.00 zainauguruje zespół Sorry Boys.

W najbliższym tygodniu odbędzie się między innymi spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem oraz koncert zespołu Muzykoterapia.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
STACJA MERCEDES: NIETYPOWA PROMOCJA W STOLICY


Codziennie przez całe lato Stacja będzie oferowała solidną porcję kultury i sztuki – oprócz wystaw prac renomowanych artystów zaplanowane zostały ciekawe dyskusje dotyczące kultury współczesnej, warsztaty twórcze dla dzieci oraz koncerty – zarówno muzyki klasycznej, jak i wszelkich gatunków współczesnych.

Pierwszy tydzień działalności Stacji Mercedes zainauguruje grupa Sorry Boys – warszawski zespół, który wystąpił m.in. na takich festiwalach jak Open’er Festival, Jarocin, Męskie Granie i Seven Festival. Sorry Boys grali również z Hey i Brodką oraz jako support Jassie Ware i Blame Coco.

Następne dni poświęcone będą różnym dziedzinom kultury. W niedzielę – w dzień designu – odbędzie się spotkanie z Szymonem Tylmanem, który przybliży proces projektowania samochodu. W poniedziałek, 22 lipca, Mateusz Kusznierewicz weźmie udział w dyskusji trzech pokoleń żeglarzy, natomiast we wtorek Marta Morawska – absolwentka Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie poprowadzi warsztaty dla dzieci i dla dorosłych. W najbliższą środę zaplanowano projekcję filmu “Dwoje na drodze” Stanleya Donne’ya z 1967 roku z Audrey Hepburn w roli głównej. W czwartek w ramach cyklu Video/Art francuski artysta Richard Grandmorin zaprezentuje nurtu biurowego wideo-artu. Jego animacjom towarzyszyć będzie DJ set w wykonaniu Jacka Plewickiego. W piątek, 26 lipca odbędzie się koncert zespołu Muzykoterapia.

– Warszawa łącząca nurty wielu dziedzin artystycznych stała się inspiracją do stworzenia miejsca przedstawiającego współczesny obraz sztuki w przestrzeni miejskiej – mówią: Norbert Redkie i Bartek Kraciuk z Grupy Warszawa, właściciele klubów Warszawa Powiśle i Syreni Śpiew. Projekt Stacja Mercedes będzie pionierskim przedsięwzięciem z wyraźnym podkreśleniem mecenatu kulturalnego i artystycznego marki Mercedes-Benz. Wierzymy, że będzie naprawdę opiniotwórczym miejscem, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców.

Podobnie jak w pierwszym tygodniu przez cały czas działania pawilonu każdy dzień tygodnia poświęcony będzie konkretnemu tematowi: poniedziałki to dni Mercedesa, w które na przykład będzie można spotkać Mateusza Damięckiego w jego kultowym Mercedesem 123 Coupe czy posłuchać o Mercedesach w polskim filmie (chociażby w życiu i na planie u Stanisława Barei). Wtorki przeznaczone będą na warsztaty dla dzieci, prowadzone przez zaproszonych animatorów z Fundacji Bęc Zmiana. W środy zorganizowane zostanie kino samochodowe – obejrzeć tu będzie można filmy luźno powiązane z historią motoryzacji. Czwartki zorganizowane zostały jako moduł multimedialnym, w ramach którego przedstawieni zostaną współcześni artyści, projektanci czy dizajnerzy tworzący prace wideo, performance oraz prace z dziedziny nowych mediów. Piątek to początek weekendu, więc w każdy piątek zaplanowane zostały wieczory z koncertami. Soboty to dni muzyki klasycznej, natomiast w niedziele zaproszeni projektanci i graficy będą opowiadać o designie.

Inicjatorem projektu Stacja Mercedes, który od 20 lipca wzbogaci ofertę kulturalną Powiśla jest Mercedes-Benz przy współpracy z Fundacją Bęc Zmiana, Grupą Warszawa oraz warszawską pracownią projektową WWAA. Program Stacji opracowany został przez Grupę Warszawa wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana.

STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń obywających się na Stacji Mercedes znajdują się na facebooku: facebook.com/StacjaMercedes