OPEL: NOWE OPCJE ŁĄCZNOŚCI I SYSTEMY MULTIMEDIALNE W INSIGNII

opel-system1

Opel wprowadza najnowocześniejsze systemy multimedialne w kolejnych modelach — Multimedia i Multimedia Navi Pro trafiły właśnie do flagowej Insignii.

W wersjach Grand Sport, Sports Tourer, Country Tourer czy GSi nabywcy mogą korzystać z opcji łączności nowej generacji.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Kierowca samochodu wyposażonego w taki system otrzymuje na bieżąco informacje o ruchu drogowym, cenach paliwa oraz dostępności miejsc do parkowania i opłatach za drogi.

opel-system4

Nowe systemy Multimedia i Multimedia Navi Pro w Insignii charakteryzują się nie tylko najnowocześniejszymi funkcjami, ale także większą intuicyjnością obsługi. Użytkownik ma do dyspozycji duży kolorowy ekran dotykowy o przekątnej nawet 8 cali. Kolejny element to przejrzysty zestaw wskaźników o wysokiej rozdzielczości. Dostępny jest również opcjonalny wyświetlacz projekcyjny (head‑up display).

Najwyższy model Multimedia Navi Pro reprezentuje nową generację pokładowych systemów. Dostępne funkcje to między innymi nawigacja oparta na łączności, optymalizująca wyszukiwanie docelowych punktów podróży i interesujących miejsc na trasie, a także serwisy dostarczające aktualnych informacji o ruchu drogowym, cenach paliwa i miejscach parkingowych z uwzględnieniem wybranego celu podróży oraz aktualizacją map online. Dodatkowy komfort oferuje nawigacja z mapami 3D, a płynna zmiana skali i przewijanie zwiększają wygodę podróży.

opel-system3

W trybie łączności z Internetem (który wymaga podłączenia smartfona) serwis Live Traffic dostarcza informacji o sytuacji w ruchu drogowym z trzech różnych źródeł. Jeżeli nie jest połączony, system może pobierać informacje przenoszone za pomocą protokołów TPEG przez DAB/DAB+. Transmisje TMC (Traffic Message Channel) – dane o płynności i warunkach ruchu są aktualizowane niemal w czasie rzeczywistym oraz uwzględniane przy wyznaczaniu trasy. Pozwala to na szybsze przekazywanie kierowcy dokładniejszych ostrzeżeń w odpowiednim czasie, a także usprawnia nawigację.

Live Traffic informuje też o odcinkach trasy, na których można spodziewać się spowolnienia ruchu oraz o zdarzeniach, które są tego przyczyną. System nawigacji odnosi się do informacji z poprzednich podróży, aby bardziej precyzyjnie obliczyć czas przyjazdu. System uwzględnia cztery zdalne aktualizacje map rocznie.

opel-system2

Nowe systemy multimedialne w Insignii, łączące się z telefonem w konwencjonalny sposób — przez moduł Bluetooth lub port USB — lub przez interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, stanowią rozszerzenie oferty firmy Opel w zakresie samochodowej rozrywki i łączności. Oprócz standardowego radia AM/FM, najwyższą jakość dźwięku oraz odbiór większej liczby rozgłośni może zapewnić opcjonalny cyfrowy tuner DAB+.

Z systemem multimedialnym można jednocześnie sparować dwa smartfony. Kompatybilne smartfony mogą być ładowane bezprzewodowo za pomocą centralnej konsoli, ponadto opcjonalnie dostępny jest system nagłośnienia Bose z ośmioma głośnikami i cyfrowym procesorem dźwięku.

opel-system5

W celu zapewnienia łatwej obsługi nowo zaprojektowany interfejs człowiek- maszyna (HMI), zastosowany w systemach Multimedia i Multimedia Navi Pro, charakteryzuje się intuicyjnym układem i bezpośrednim dostępem do głównych modułów (audio, telefon, nawigacja) z poziomu ekranu głównego. Kierowca może sterować systemem multimedialnym także za pomocą przycisków na kierownicy. System Multimedia Navi Pro rozpoznaje również polecenia głosowe.

Pełną harmonizację kierowcy z Insignią umożliwia system Multimedia Navi Pro oferujący personalizację z wykorzystaniem profili użytkownika. W każdym z pięciu profili można zaprogramować liczne ustawienia, od klimatyzacji po charakterystykę głośników. W przyszłości opcje personalizacji zostaną poszerzone o zindywidualizowane wyszukiwanie oraz wyznaczanie tras na podstawie stylu jazdy danego kierowcy.

Insignia we wszystkich wersjach jest pierwszym modelem, który otrzyma systemy multimedialne Opla nowej generacji. Oferta będzie się sukcesywnie zwiększała.