AUDI TT CUP 2015: JAN KISIEL KRÓLEM TORU – PROWADZI

Audi Sport TT Cup Oschersleben 2015

Polak Jan Kisiel, objął prowadzenie w serii wyścigów Audi Sport TT Cup. Na torze Motorsport Arena w Oschersleben, ten 21-latek wygrał już po raz drugi i trzeci w tym sezonie.

Odebrał tym samym prowadzenie w klasyfikacji ogólnej pucharu Audi Duńczykowi, Nicolajowi Møllerowi Madsenowi.

Zobacz relacje:

SPORT

W klasyfikacji kierowców startujących gościnnie, dwukrotnie zwyciężył doświadczony specjalista wyścigów klasy turystycznej Uwe Alzen.

Auditt_cu1

Po zwycięstwie w Oschersleben Kisiel promieniał, bo jego przeciwnikiem w obu wyścigach było właściwie tylko słońce. Po zdobyciu pierwszego miejsca w treningu i doskonałym starcie w kwalifikacjach, zapewniwszy sobie pole position w obu rundach, młody zawodnik z Warszawy zwyciężył także w siódmym i ósmym wyścigu tego sezonu pucharu Audi Sport TT Cup. Po ciężko wywalczonym zwycięstwie w pierwszym wyścigu, w drugiej rundzie Kisiel był już nie do pokonania, przejeżdżając metę przed Finem Joonasem Lappalainenem i Niemcem Dennisem Marschallem.

Już po zakończeniu zmagań, młody zwycięzca przyznał, że ten właśnie tor należy do jego ulubionych. W Oschersleben startował już sześciokrotnie w swej karierze i sześciokrotnie stanął na podium – w czterech wyścigach zajmując najwyższe miejsca.

W klasyfikacji łącznej stałych uczestników pucharu, po odbytych ośmiu z dwunastu wyścigów tego Jan Kisiel ma 149 punktów i dziewięć “oczek” wyprzedza Nicolaja Møllera Madsena, który w Oschersleben zajął miejsca szóste i czwarte. Trzecią lokatę zajmuje Dennis Marschall z wynikiem 121,5 punktu.

Kolejny weekend Audi Sport TT Cup odbędzie się 26 i 27 września na torze Nürburgring.