AUTO NOSTALGIA 2016: MERCEDES NA TARGACH W WARSZAWIE

aunos-merc1

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się kolejna, szósta już edycja największej polskiej imprezy dla miłośników klasycznej motoryzacji – targi Auto Nostalgia 2016.

Tradycyjnie, Mercedes- Benz i Klub Zabytkowych Mercedesów, zaprezentują z tej okazji obszerną kolekcję zabytkowych modeli spod znaku trójramiennej gwiazdy.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

AUTO NOSTALGIA 2016


 

Motywem przewodnim tegorocznego stoiska będą poprzednicy najnowszej Klasy E. Nie zabraknie również innych atrakcji.

Rok 2016 jest dla Mercedes- Benz rokiem kabrioletów i samochodów marzeń – na stoisku marki ze Stuttgartu nie może więc zabraknąć aut z otwartym nadwoziem. Będzie je reprezentować wiekowy W21 Cabriolet oraz legendarny roadster 190 SL z lat 50., jeden z ulubionych samochodów gwiazd Hollywood.

aunos-merc2

Obok pojawi się całe drzewo genealogiczne najnowszej Klasy E – począwszy od przedwojennego 170 V (W136), przez „Pontona” (W120) i limuzynę serii 114 z 5-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym (swego czasu był to najszybszy diesel na rynku), aż po niezapomniane serie 123 oraz 124.

Warto przypomnieć, że właśnie „124” była pierwszą oficjalną Klasą E w historii. Obok wystąpi oczywiście najnowsze pokolenie Klasy E (typoszereg 213) – najinteligentniejsza biznesowa limuzyna na rynku.

Kolejną atrakcją będzie wzorowo utrzymane coupe 560 SEC (C126), należące do znanego aktora teatralnego i filmowego, Marcina Dorocińskiego, który klasycznymi Mercedesami jeździ od lat. Egzemplarz w zjawiskowym zestawieniu kolorystycznym – ciemnoczerwony lakier i jasna, skórzana tapicerka – trafił w jego ręce w 2015 roku. Sam właściciel również ma stawić się na targach.

aunos-merc3

Mercedes- Benz zaprezentuje największą ekspozycję aut zabytkowych na tegorocznej Auto Nostalgii. Tradycyjnie, modele spod znaku trójramiennej gwiazdy będą licznie reprezentowane także na innych stoiskach, przygotowanych przez zaprzyjaźnione kluby motoryzacyjne.

Ekspozycja Mercedes-Benz przygotowana została we współpracy z obchodzącym w tym roku swoje 15-lecie Klubem Zabytkowych Mercedesów.

Targi Auto Nostalgia 2016 odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie i potrwają od 13 do 15 maja. W piątek 13 maja oraz w niedzielę 15 maja hale wystawowe będą czynne dla gości w godzinach 10-17, a w sobotę 14 maja – 10-18.

Fot.: Olek Leydo