AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI PODSUMOWAŁ 90 LAT

AW 1_0531

Automobilklub Wielkopolski w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej uroczyście podsumował jubileusz 90-lecia działalności oraz miniony sezon motorowy. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście.

Zebranych na uroczystości powitał Prezes Klubu – Robert Werle, dziękując za liczne przybycie (uczestniczyło ponad 500 osób), będące wyrazem przychylności i sympatii dla organizacji i jej społeczności. W imieniu gości natomiast głos zabrał Wojewoda Wielkopolski – Piotr Florek, który podkreślił znaczenie Klubu dla rozwoju sportów motorowych i popularyzacji bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Zobacz także:
SPORT


Podczas wieczoru zaprezentowano okolicznościowy film pt. „Automobilklub Wielkopolski w roku jubileuszu 90-lecia” poświęcony wydarzeniom motorowym minionego roku, których Klub był organizatorem.

Uroczystość była okazją do uhonorowania zawodników Automobilklubu Wielkopolski pucharami, za ich osiągnięcia sportowe wywalczone w sezonie 2013 w sportach: samochodowym, motocyklowym i kartingowym oraz w turystyce motorowej i pojazdach zabytkowych.

AW 3_0354

Spośród 74 zdobywców indywidualnych wyróżnień i tytułów mistrzowskich, w gali udział wzięło 51 zawodników. Wyróżnienia, będące wyrazem podziękowań za pomoc i wsparcie w organizacji imprez odebrali z kolei przedstawiciele firm, z którymi Klub współpracował w minionym roku.

Honorową Odznaką Automobilklubu Wielkopolski i odznaką „Za zasługi dla Automobilklubu Wielkopolski” natomiast uhonorowano członków Klubu, w sposób szczególny angażujących się w działalność na rzecz stowarzyszenia i jego rozwoju.

Podczas uroczystości odczytano także adresy okolicznościowe nadesłane m. in. przez: Wicemarszałka Sejmu RP – Eugeniusza Grzeszczaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka, włodarzy powiatów i gmin.

Zwieńczeniem wieczoru, a tym samym obchodów jubileuszu był występ zespołu Young Band pod dyrekcją Zbigniewa Górnego, z udziałem Hanny Śleszyńskiej i Roberta Rozmusa, którzy bawili widownię własnymi aranżacjami utworów sprzed lat.

AW 2_0378

Fot.: AW (Jarosław Tucholski)