CES 2013: DELPHI – NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

Delphu targi

Podczas Międzynarodowych Targów CES 2013 w Las Vegas firma Delphi pokazała technologie, które zapewniają, że kierowca zachowuje dostęp do informacji i łączność i może bezprzewodowo naładować swoje urządzenia przenośne, bez szkody dla bezpieczeństwa jazdy.

Urządzenia i technologie Delphi Automotive (NYSE: DLPH) zapewniają wszechstronną łączność, dostęp do informacji i rozrywki i możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń.


Zobacz także:
CES 2014
TECHNIKA


Technologie:
• inteligentne rozwiązania aktywnego bezpieczeństwa, zapewniające, że wszystkie najważniejsze informacje są prezentowane w polu widzenia kierowcy, kiedy patrzy on do przodu – na wysoko zainstalowanym wyświetlaczu sterowanym z wielofunkcyjnej kierownicy lub głosem;
• maksymalizacja możliwości i szeroka integracja systemów komputerowych zainstalowanych w pojeździe za pośrednictwem Radia Nawigacyjnego;
• umożliwienie kierowcy śledzenia, lokalizowania, uzyskania dostępu, zabezpieczenia i zdiagnozowania swojego pojazdu w każdym miejscu i o każdej porze przy użyciu inteligentnego urządzenia;
• wprowadzenie systemów bezprzewodowego ładowania baterii smartfonów, tabletów i przenośnych systemów nawigacji przy jednoczesnej elastyczności jeśli chodzi o miejsce ich umieszczenia w samochodzie.

W pracach projektowych i rozwojowych nad szeroką gamą produktów multimedialnych, odbiorników radiowych, telewizyjnych i satelitarnych od lat biorą udział inżynierowie z krakowskiego Centrum Technicznego firmy Delphi. Ich znaczący wkład dotyczy rozwoju i testowania oprogramowania, jak również projektowania i uruchamiania elektroniki.

– Delphi uważa, że bezpieczeństwo jazdy i łączność winny być osiągane wtedy, kiedy kierowca ma wzrok skierowany na drogę, ręce trzyma na kierownicy i koncentruje się na kierowaniu pojazdem – stwierdził Jeffrey J. Owens, dyrektor ds. technologii w Delphi. Umożliwiając kierowcom trzymanie rąk na kierownicy wtedy, kiedy zapoznają się z potrzebnymi im informacjami, sterują systemem informacji i rozrywki i nawigacją oraz używają swoich przenośnych urządzeń pomagamy wprowadzić w życie nowe sposoby na zapewnienie, że jazda samochodem staje się bezpieczna, a wszyscy pasażerowie mogą również czerpać z niej radość.

Najnowsze osiągnięcia Delphi w dziedzinie samochodowych systemów bezpieczeństwa, łączności i zasilania zostały wykorzystane w technologiach zaprezentowanych na targach Consumer Electronics Show 2013. Są to między innymi systemy:
• MyFi – łączność przy zapewnieniu bezpieczeństwa (MyFi Connecting with Safety);
• MyFi – maksymalna moc obliczeniowa (MyFi Maximum Computing Power);
• samochód z zapewnioną łącznością Delphi (Delphi’s Connected Car);
• oparty na zasadzie rezonansu magnetycznego system bezprzewodowego ładowania baterii urządzeń przenośnych;
• portfolio produktów, oferujących szybką i wszechstronną łączność.

MyFi – łączność przy zapewnieniu bezpieczeństwa

Opracowany przez Delphi aktywny interfejs pomiędzy człowiekiem a maszyną – MyFi Active Safety human-machine interface (HMI) – steruje rozmieszczeniem wszystkich ważnych informacji w polu widzenia kierowcy, umożliwiając sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami za pomocą przycisków umieszczonych na kole kierownicy lub za pomocą systemów rozpoznawania dźwięku.

Wysoko umieszczony wyświetlacz, wyposażony w klastry o zmiennej konfiguracji, powoduje, że wszystkie najważniejsze i krytyczne informacje przez cały czas znajdują się w zasięgu wzroku kierowcy. Opracowany przez Delphi czujnik zachowania kierowcy i menadżer obciążeń dostarcza informacje w sposób bezpieczny, przy jednoczesnym „zachęcaniu” kierowcy do pozostania skoncentrowanym i pasywnym minimalizowaniu rozproszenia jego uwagi.

MyFi – maksymalna moc obliczeniowa

To radio nawigacyjne, silnie zintegrowana platforma, informacji i rozrywki, zaprojektowana w tym celu, aby poprawić łączność i nawigację dostępną dla użytkownika. Porty użytkownika, do których można podłączyć moduły medialne umożliwiają aktualnie podłączenie wejść AUX, USB, SD i HDMI a indywidualne rozwiązania mogą być dopasowane do każdego wnętrza pojazdu. W przyszłości moduły medialne Delphi mogą również obejmować system Bluetooth.

Samochód z zapewnioną łącznością

Na targach CES 2013 firma ogłosiła, że wprowadza na rynek system łączności samochodowej oparty na ‘chmurze’. Takie rozwiązanie pozwala kierowcy na śledzenie pojazdu, zlokalizowanie go, uzyskanie dostępu, zabezpieczenie i monitorowanie go (a także innych samochodów należących do jego rodziny) niezależnie od miejsca i czasu, przy użyciu smartfona lub wyszukiwarki.

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń użytkownika

System bezprzewodowego ładowania baterii Delphi pozwala na przetransferowanie energii elektrycznej na niewielką odległość bez konieczności zapewnienia kontaktu fizycznego. Aktywuje się on w chwili, kiedy urządzenie znajdzie się w jego zasięgu i został tak wykonany, że zapewnia bezpieczne, rzetelne i szybkie ładowanie baterii.

Kiosk łączności

Delphi opracowało stale poszerzające się portfolio przewodów, złączek i portów użytkownika, umożliwiających komunikacje pomiędzy systemami audio, video i wymianę danych nawigacyjnych wewnątrz pojazdu.