CHARTERWAY: OD 20 LAT DLA FANÓW MERCEDESA

Wszystko zaczęło się 20 lat temu: firma CharterWay – wspólne przedsięwzięcie Mercedes-Benz Bank i Mercedes-Benz Vertrieb Deutschland (MBVD) – wystartowała w 1992 roku, oferując klientom nabywającym pojazdy użytkowe Mercedes-Benz dodatkowe usługi.

Główne filary dzisiejszej działalności CharterWay to rozmaite pakiety napraw i usług serwisowych, wsparcie przy zarządzaniu flotą, a także różnorodna oferta w zakresie krótko – i długoterminowego wynajmu pojazdów użytkowych.

Firma CharterWay sprawdziła się na rynku jako niezawodny partner przedsiębiorstw logistycznych i transportowych. Dzięki swoim innowacyjnym produktom wciąż z wyprzedzeniem odpowiada na potrzeby rynku. Pomaga w tym rozbudowana sieć serwisowa Mercedes-Benz: zarówno samochodów ciężarowych, jak i dostawczych.

Oferta dla spedytorów i firm transportowych

Umowy CharterWay Service ze stałą ratą miesięczną umożliwiają firmom utrzymywanie kosztów warsztatowych na stałym poziomie, pozwalając tym samym na minimalizację ryzyka. W zależności od indywidualnych potrzeb klienci mogą się zdecydować na stosowny pakiet napraw i usług serwisowych, aby zapewnić stałą dyspozycyjność i zachować wysoką wartość swoich pojazdów.

Umowy CharterWay ServiceLeasing dają firmom możliwość elastycznego, kompleksowego kształtowania inwestycji we flotę. Nabycie żądanego pojazdu (wraz z wymaganą zabudową i osprzętem) oraz zapewnienie jego stałej dyspozycyjności są tutaj połączone w jedną ofertę.

Ofertę CharterWay Wynajem klienci mogą wykorzystać do tego, aby dostosować swoją flotę do aktualnego portfela zamówień. Przy niewielkich kosztach wynajem krótko- i długoterminowy zapewnia dużą elastyczność, i to bez wiązania kapitału. Przez lata oferta pojazdów na wynajem stale się powiększała i dzisiaj liczy już około 7200 jednostek. Jest wśród nich wiele pojazdów specjalnych: budowlanych, śmieciarek czy też chłodni w formie odpowiednich zabudów, przyczep lub naczep.

Trafiona strategia

Dzięki ścisłej współpracy z Mercedes-Benz Bank oraz zaangażowanym menadżerom ds. kluczowych klientów CharterWay jest w stanie zaoferować rozwiązania na miarę potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Firma Dachser współpracuje z CharterWay już od roku 2003. Od tego czasu w ramach wspólnie opracowanego modelu przedsiębiorstwa transportowego znacząco wzrosła liczba pojazdów używanych w systemie identyfikacji wizualnej Dachser.

Kooperacja DB Schenker i CharterWay rozwijana jest od roku 2010. Pojazdy CharterWay oferowane są firmom transportowym w ramach programu Schenker Carrier Store.

Usługi Mercedes-Benz CharterWay oferowane są w Polsce od 2001 roku W ostatnich latach ich zakres został rozszerzony, a forma uatrakcyjniona. Mercedes-Benz Polska przy ich konstruowaniu korzystał z 20-letnich doświadczeń CharterWay w Europie oraz brał pod uwagę specyfikę rynku samochodów użytkowych w Polsce.

Dzięki zminimalizowaniu formalności, rezygnacji z firm zewnętrznych i oparciu się na autoryzowanych dealerach stworzył produkt przyszłościowy. Kompleksowość oferty, łączącej usługi finansowania, zarządzania oraz serwisowania parku pojazdów odpowiada na zapotrzebowania nowego modelu zarządzania flotą pojazdów, który stawia na oszczędności kosztów administracyjnych, możliwość kalkulacji wydatków oraz oszczędności czasu i pieniędzy.

Postępująca internacjonalizacja

Obecnie po Europie jeździ około 200 000 pojazdów z umową CharterWay, w tym 70 000 w samych tylko Niemczech. Produkty i usługi CharterWay są jednak obecne już w 15 krajach Europy, a także w Republice Południowej Afryki. W najbliższych latach spodziewany jest dalszy postęp internacjonalizacji poza obszarem Europy.

Ponadto przy udziale klientów planowane jest opracowanie oferty nowych, zoptymalizowanych rozwiązań serwisowych. Dzięki temu firma CharterWay udowodni, że nawet po 20 latach działalności nie straciła nic ze swojej elastyczności i innowacyjności.