CHERY debiutuje na polskim rynku z SUVami nowej generacji – wyjątkowy event premierowy już w czerwcu!
Marka CHERY oficjalnie wkracza na polski rynek, prezentując swoje flagowe modele SUV-ów nowej generacji – TIGGO 7 oraz TIGGO 8, dostępne zarówno w wersjach benzynowych (ICE), jak i zaawansowanych technologicznie wersjach hybrydowych plug-in (PHEV).
Zobacz także:

Już w czerwcu 2025 roku odbędzie się ekskluzywny event premierowy, który przyciągnie uwagę mediów, ekspertów branży oraz potencjalnych klientów. Podczas wydarzenia marka zaprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i innowacje w dziedzinie napędów hybrydowych, które wyróżniają jej SUV-y na tle konkurencji.
Innowacja hybrydowa CHERY – rekordowa sprawność energetyczna
Technologia CHERY Super Hybrid (CSH) ustanawia nowy, wyższy standard w dziedzinie hybryd, osiągając imponującą rekordową sprawność cieplną na poziomie aż 48%. Kluczowymi elementami tej przełomowej technologii są wysokoefektywny silnik benzynowy 1.5T-GDI oraz innowacyjna przekładnia hybrydowa, której ogólna sprawność osiąga 93%. Dzięki tej zaawansowanej konfiguracji układu napędowego modele CHERY charakteryzują się wysokimi osiągami oraz niskim zużyciem paliwa, wynoszącym nawet 0,8 litra na 100 kilometrów w trybie hybrydowym (WLTP). Pozwala to użytkownikom cieszyć się dynamiczną jazdą przy jednoczesnym istotnym ograniczeniu kosztów eksploatacji oraz emisji szkodliwych substancji do środowiska.
Wszechstronność i wyjątkowy komfort rodzinnej przestrzeni
Modele CHERY TIGGO 8 oraz TIGGO 8 PHEV zostały zaprojektowane z myślą o dużych rodzinach, dla których komfort podróżowania oraz adaptacyjność wnętrza są priorytetami. Samochody oferują przestronną i ergonomiczną kabinę z innowacyjnym układem siedzeń 5+2, pozwalającym na elastyczne dostosowanie przestrzeni do bieżących potrzeb pasażerów oraz przewożonych bagaży. Wyposażenie wnętrza obejmuje m.in. inteligentne fotele z funkcją masażu, ogrzewaniem i wentylacją, rozbudowany system sterowania komfortem pasażerów oraz system oczyszczania powietrza. Całość dopełnia najwyższej jakości system audio marki SONY, który gwarantuje niezapomniane wrażenia akustyczne podczas każdej podróży.
Inteligentne technologie wspomagania jazdy dla maksymalnego bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo użytkowników to dla CHERY priorytet, dlatego model TIGGO 8 został wyposażony w aż 24 zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) poziomu L2.5. W skład tych systemów wchodzą m.in. asystent pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, system ostrzegania przed kolizją oraz inteligentne systemy kontroli prędkości. Dodatkowo samochód przeszedł ponad 160 rygorystycznych testów zderzeniowych, potwierdzając swoją wysoką jakość konstrukcyjną i doskonałe parametry ochrony pasażerów. Konstrukcja bazująca na nowoczesnej platformie T1X charakteryzuje się zastosowaniem ponad 60% stali o wysokiej wytrzymałości, zapewniając kompleksową ochronę podróżujących nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach drogowych.
Globalne uznanie oraz sportowy charakter modeli TIGGO
Seria SUV-ów CHERY TIGGO 8 zdobyła już szerokie uznanie na całym świecie, potwierdzając swoją jakość i niezawodność. Przykładem sukcesu tych modeli jest zwycięstwo w prestiżowym rajdzie Taklimakan, jednym z najtrudniejszych wyścigów terenowych, gdzie samochód pokazał swoją wytrzymałość, trwałość oraz wyjątkową odporność na ekstremalne warunki środowiskowe. Te cechy potwierdzają, że TIGGO 8 idealnie łączy komfort codziennej jazdy z możliwościami dynamicznej jazdy terenowej, spełniając potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.
Pod koniec czerwca bieżącego roku, podczas oficjalnego wydarzenia inaugurującego, klienci z Polski będą mogli osobiście przekonać się o zaletach najnowszych SUV-ów CHERY, które łączą w sobie zaawansowaną technologię, wyjątkową przestrzeń oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa. Szczegóły eventu (dokładna data i lokalizacja) zostaną wkrótce ogłoszone.
Wyniki Chery za kwiecień 2025
W kwietniu koncern Chery osiągnął sprzedaż 200 760 sztuk pojazdów, co oznacza wzrost o 10,3% rok do roku, przy czym sprzedaż nowych pojazdów z nowoczesnym napędem NEV (New Energy Vehicle, czyli BEV, pojazdy bateryjne + PHEV, hybrydy plug-in) wzrosła o 85,5% do 61 223 sztuk, podkreślając utrzymujący się trend. Od stycznia do kwietnia łączna sprzedaż Chery przekroczyła 820 000 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 15,3% rok do roku, podczas gdy sprzedaż NEV gwałtownie wzrosła o 140,7% do 224 629 sztuk.








![XPENG: P7+ DEBIUTUJE W POLSCE Z ZASIĘGIEM 500 KM I ŁADOWANIEM 446 KW XPENG oficjalnie wprowadza model XPENG P7+ na polski rynek. Inteligentny fastback zadebiutował […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/XPENG-P7-65x65.jpg)
![NISSAN: NOWY ELEKTRYCZNY JUKE ZADEBIUTOWAŁ W JAPONII Nissan zaprezentował trzecią generację modelu Juke, który po raz pierwszy w historii […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Nissan-Juke-65x65.jpg)
![NOWY YORK 2026: SUBARU ZAPREZENTOWAŁO NOWY ELEKTRYCZNY SUV GETAWAY Subaru zaprezentowało całkowicie nowy model Subaru Getaway 2027 podczas targów New York […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/New-York-2026-Subaru-Getaway-65x65.jpg)
![COMMERCIAL VEHICLE SHOW 2026: RENAULT TRAFIC E-TECH W WERSJI PRODUKCYJNEJ Renault prezentuje produkcyjną wersję nowego Renault Trafic Van E-Tech electric podczas targów […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/CVS-2026-Renault-Trafic-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![FORMUŁA E: OPEL ROZPOCZNIE RYWALIZACJĘ OD SEZONU 2026/27 JAKO ZESPÓŁ FABRYCZNY Opel potwierdził swoje wejście do ABB FIA Formula E World Championship jako […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Formula-E-Opel-65x65.jpg)
![NISSAN: PATROL NISMO POJAZDEM RATOWNICZYM W SEZONIE SUPER GT 2026 Nissan wprowadza model Patrol NISMO do roli pojazdu ratowniczego w serii wyścigowej […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nissan-Patrol-NISMO-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: 50 LAT KOLEKCJI BMW ART CAR Rétromobile Paris stanie się w 2026 roku jednym z kluczowych punktów globalnych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-BMW-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![TOYOTA: CHARGING NETWORK Z NIŻSZYMI CENAMI I NOWYMI PARTNERAMI W EUROPIE Toyota obniża ceny w swojej sieci ładowania i rozszerza listę partnerów. Zmiany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Toyota-Charging-Network_01-65x65.jpg)
![SKODA: NOWA FABRYKA BATERII W MLADÁ BOLESLAV – 335 TYS. SYSTEMÓW ROCZNIE Skoda otworzyła nową halę montażu systemów akumulatorowych w zakładzie w Mladá Boleslav, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Skoda-produkcja-akumulatorow-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![ISUZU: NOWY D-MAX 2026 Z SILNIKIEM 2.2 JUŻ DOSTĘPNY W POLSCE (CENY) Na polski rynek trafia nowe wydanie pick-upa Isuzu D-Max w wersji MY26. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Isuzu-D-Max-2026-65x65.jpg)
![FORD: TRANSIT CITY POSZERZA GAMĘ ELEKTRYCZNYCH DOSTAWCZYCH MODELI MARKI Ford prezentuje nowy model Transit City, zaprojektowany specjalnie z myślą o firmach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Ford-Transit-City-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE NA TIRE TECHNOLOGY AWARDS 2026 Continental po raz kolejny zdobywa tytuł „Producenta opon roku” w konkursie Tire […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Continental-Tire-Manufacturer-of-the-Yea-65x65.jpg)
![NOKIAN: OPONY HAKKAPELIITTA 01 Z AUTOMATYCZNIE AKTYWOWANYMI KOLCAMI Nowa opona zimowa Nokian Tyres Hakkapeliitta 01 wprowadza rozwiązanie, które automatycznie reaguje […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nokian-Hakkapeliitta-01-65x65.jpg)
![CHERY: SUPER HYBRID Z ZASIĘGIEM DO 1600 KM I REALNYMI OSZCZĘDNOŚCIAMI Technologia Chery Super Hybrid (CSH) ma odpowiadać na rosnące znaczenie kosztów eksploatacji […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Chery-Super-Hybrid-65x65.jpg)
![KIA: EV2 Z CISZĄ W KABINIE NA NOWYM POZIOMIE Kia zaprezentowała szczegóły prac nad komfortem akustycznym nowego elektrycznego SUV-a segmentu B […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Kia-EV2-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
