Sandero, Sandero Stepway, Jogger leżą u podstaw długofalowego sukcesu marki Dacia.
Sandero to najlepiej sprzedający się samochód na rynku klientów indywidualnych w Europie od 2017 r. W 2024 r. Sandero było nawet najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie we wszystkich kanałach sprzedaży i pierwszym modelem Dacii, który przekroczył próg 300 tys. sztuk sprzedanych w ciągu roku (309 392 sztuki, czyli o 14,5% więcej w porównaniu z 2023 r.).
Zobacz także:

Jogger, unikalna propozycja na rynku europejskim, wciąż umacnia swoją pozycję: model zajął w 2024 r. drugie miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów w europejskim segmencie C z wyłączeniem SUV-ów – sprzedał się w liczbie 96 440 sztuk, czyli o 2,4% więcej w porównaniu z 2023 r.
Dacia zamierza kontynuować swoją success story poprzez znaczne modyfikacje wprowadzone w modelach, które wzmacniają ich pozycjonowanie, oferując jeszcze wyższy poziom jakości i komfortu użytkowania.
DESIGN NADWOZIA: POCZĄTEK NOWEJ HISTORII
Kultowe modele w gamie Dacii: Sandero, Sandero Stepway i Jogger uosabiają styl projektowania skoncentrowany na tym, co najistotniejsze.
Obecnie to pierwsze modele marki, w których zastosowano nowy, charakterystyczny układ świateł, mający formę odwróconej litery „T” umieszczonej ponad nowymi reflektorami oraz podkreślający solidną sylwetkę pojazdów i ich przynależność do marki Dacia.
Ta sygnatura świetlna jest połączona z całkowicie nowym grillem cienką linią białych, przypominających piksele punktów, które idealnie kontrastują z czarnym grillem.
Nowa stylistyka „pikselowych” świateł LED z tyłu uwydatnia osobowość Dacii Sandero, Sandero Stepway i Jogger. W tym ostatnim modelu światła są przedłużeniem szyby w klapie bagażnika, dzięki czemu została osiągnięta estetyczna prostota. Ponadto ich pionowy kształt wpasowuje się w formę błotników i akcentuje wizualnie solidność i wytrzymałość pojazdu.
Solidna stylistyka Sandero Stepway została podkreślona nową, prążkowaną listwą w kolorze matowej czerni, biegnącą między tylnymi światłami i zaprojektowanym na nowo zderzakiem.
Outdoorowe podejście do designu Dacii Sandero Stepway i Jogger widać także w nowych osłonach z materiału Starkle, pokrywających nadkola, dolną część nadwozia i obramowania reflektorów. Materiał, stworzony przez inżynierów Dacii i po raz pierwszy zastosowany w nowym Dusterze, zawiera 20% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Taki skład przekłada się na obecność białych drobin tworzących efekt groszkowania. Surowe, nielakierowane wykończenie materiału ogranicza ślad węglowy jego produkcji oraz podatność na zadrapania wynikające z codziennego użytkowania.
W zależności od wersji wyposażenia Sandero, Sandero Stepway, Jogger mają nowe kołpaki lub felgi o ciekawym designie, wykonane ze stopu metali lekkich, oraz seryjną antenę w kształcie płetwy rekina (zaczynając od wersji wyposażenia Expression).
Nowy metaliczny kolor nadwozia Jaune Ambre (bursztynowożółty) pojawia się w modelach Sandero, Sandero Stepway, a piaskowy odcień Sandstone jest od teraz dostępny w Dacii Sandero i Jogger.
STYLISTYKA WNĘTRZA STWORZONA Z MYŚLĄ O CODZIENNYM ŻYCIU
Aby uwydatnić powiązania stylistyki nadwozia i jego wnętrza, nowe nawiewy powietrza na desce rozdzielczej przyjęły kształt odwróconej litery „T”, podobnie jak charakterystyczne reflektory. Na desce rozdzielczej i przednich drzwiach zastosowano nowe wykończenie z niebieskiej tkaniny w wersji Expression oraz z niebieskiego denimu w wersji Journey.
Na fotelach, desce rozdzielczej i panelach drzwiowych w modelach Sandero, Sandero Stepway i Jogger zostały użyte unikatowe tkaniny, łączące przyjemny dla oka wygląd z dużą wytrzymałością. Fotele w wersjach wyposażenia Essential i Expression zostały pokryte nową tkaniną w czarnym kolorze w modelach Jogger, Sandero, a w Dacii Sandero Stepway w kolorze jasnoniebieskim. Dla wersji Journey wybrano unikatowy, niebieski denim, wyglądający nowocześnie i ciepło, natomiast wersja Extreme zachowała swoją charakterystyczną, zielono-czarną tapicerkę ze zmywalnej tkaniny TEP Microcloud, gumowe dywaniki podłogowe przy przednich i tylnych siedzeniach oraz gumową wykładzinę bagażnika.
Nowa kierownica o zoptymalizowanej ergonomii jest wyjątkowo przyjemna w użyciu. W samochodach z silnikami hybrid 155 i Eco-G 120 z automatyczną skrzynią biegów komfort prowadzenia jest jeszcze większy dzięki nowej dźwigni zmiany biegów E-Shifter, zarazem intuicyjnej i eleganckiej, oraz łopatkom zmiany biegów umieszczonym za kierownicą (dostępnym wyłącznie w wersjach z silnikiem Eco-G 120 i automatyczną skrzynią biegów).
Płynnie działająca i wydajna funkcja łączności to jedno z oczekiwań współczesnych klientów. We wnętrzach Dacii Sandero, Sandero Stepway i Jogger może się znaleźć nowy system multimedialny z centralnie umieszczonym,10-calowym ekranem i nawigacją online, a także indukcyjna ładowarka do smartfona. Aby zapewnić kompletne i zoptymalizowane wrażenia z jazdy, interfejs cyfrowego zespołu zegarów i wskaźników o przekątnej 7 cali został zaprojektowany na nowo.
Tak jak wszystkie samochody marki Dacia, nowe modele Sandero, Sandero Stepway i Jogger zostały wzbogacone o YouClip, prosty, pomysłowy i praktyczny system bezpiecznego mocowania specjalnych akcesoriów w kluczowych miejscach we wnętrzu samochodu. Modele Sandero i Sandero Stepway mają dodatkowy punkt mocowania po wewnętrznej stronie klapy bagażnika. W Dacii Jogger punkt mocowania został dodany na bocznej ścianie bagażnika.
Do punktów mocowania można przyczepić uchwyt na tablet, kieszeń do przechowywania, uchwyt na smartfon, wieszak na ubrania itp. W sieci dealerskiej Dacia dostępne są dwa nowe akcesoria kompatybilne z systemem YouClip: etui na okulary i torba na zakupy.
NOWE SILNIKI ZAPEWNIAJĄ WIĘKSZĄ PRZYJEMNOŚĆ PROWADZENIA I WIĘKSZĄ WYDAJNOŚĆ
Nowy silnik hybrid 155, po raz pierwszy użyty w Dacii Bigster, jest teraz dostępny w modelu Jogger zamiast silnika hybrid 140. W ostatnim kwartale 2026 roku pojawi się także pod maską Sandero Stepway, które po raz pierwszy zostanie wyposażone w zelektryfikowany układ napędowy.
Hybrid 155 składa się z czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1,8 l i mocy 109 KM, dwóch silników elektrycznych (silnik o mocy 50 KM i wysokonapięciowy rozrusznik-alternator), akumulatora trakcyjnego o pojemności 1,4 kWh (230 V) i zelektryfikowanej automatycznej skrzyni biegów. Posiada ona cztery przełożenia obsługujące silnik spalinowy i dwa przełożenia przypisane do silnika elektrycznego. Stworzenie takiej dwufunkcyjnej skrzyni biegów było możliwe dzięki wyeliminowaniu sprzęgła.
Nowy układ napędowy o dużej mocy (155 KM, moment obrotowy wynoszący 170 Nm) w połączeniu z wydajną automatyczną skrzynią biegów zapewnia odczuwalną przyjemność prowadzenia na co dzień oraz wysoką efektywność energetyczną z niższą o 10% emisją i spalaniem w stosunku do hybrid 140, poprzedniego silnika Dacii Jogger. Nawet 80% czasu jazdy w mieście odbywa w trybie w pełni elektrycznym. Ponadto ruszanie z miejsca wykonywane jest zawsze w trybie w pełni elektrycznym.
Nowy silnik Eco-G 120: pierwszy napęd LPG dostępny z automatyczną skrzynią biegów
Dacia, niekwestionowany lider w dziedzinie systemów zasilania LPG w Europie, jest jedynym producentem oferującym napędy dwupaliwowe (na benzynę i LPG) we wszystkich modelach z silnikami spalinowymi pod nazwą Eco-G. Silniki Eco-G Dacii łączą codzienny komfort, prostotę i wszechstronność, a emisja spalin w trybie LPG jest o 10% niższa niż w przypadku silnika benzynowego o tej samej mocy.
Nowe modele Sandero, Sandero Stepway i Jogger Eco-G 120 otrzymały nowy, dwupaliwowy i trzycylindrowy silnik o pojemności 1,2 l z turbodoładowaniem, o większej mocy (120 KM zamiast wcześniejszych 100 KM), który jako pierwszy łączy wszystkie zalety LPG i automatycznej skrzyni biegów. Sześciobiegowa przekładnia z podwójnym sprzęgłem, responsywna i płynnie działająca, jest dostępna we wszystkich modelach, które są oferowane również z manualną, sześciobiegową skrzynią biegów.
Aby umożliwić klientom jeszcze dłuższe korzystanie z zalet zasilania gazem LPG, Dacia powiększyła pojemność zbiorników LPG:
₋ 49,6 l zamiast 40 l w Dacii Sandero, Sandero Stepway
₋ 48,8 l zamiast 40 l w modelu Jogger.
Dzięki temu zasięg w trybie LPG wzrósł o 20%. Całkowity zasięg (LPG+benzyna) wynosi 1 590 km w przypadku Sandero oraz 1 480 km dla modeli Stepway i Jogger.
Dacia Duster również jest napędzana tym nowym silnikiem, zastępującym Eco-G 100.
Nowy silnik Tce 100: większa przyjemność z jazdy Dacią Sandero
Moc trzycylindrowego silnika benzynowego 1,0 l z turbodoładowaniem w modelach Sandero wynosi teraz 100 KM (wcześniej było to 90 KM), aby zapewnić większą przyjemność z codziennego użytkowania. Współpracuje on z sześciobiegową skrzynią mechaniczną.
ZOPTYMALIZOWANE USŁUGI MOBILNE, KTÓRE ZASPOKOJĄ WSZELKIE POTRZEBY
Obecnie wszyscy klienci wymagają wydajnych usług mobilnych w swoich samochodach, ale nie wszyscy mają takie same potrzeby. Aby jak najlepiej je zaspokoić, Dacia proponuje ofertę obejmującą trzy poziomy wyposażenia, przy czym każdy został rozszerzony w nowych modelach Sandero, Sandero Stepway, Jogger.
Media Control: interfejs do aplikacji Dacia Media Control
Media Control, dostępny w standardzie w wersji wyposażenia Essential, to system multimedialny obsługiwany za pomocą przycisków w kierownicy, z wyświetlaniem informacji multimedialnych i obsługą połączeń telefonicznych na ekranie tablicy rozdzielczej. W jego skład wchodzą również 4 głośniki, łączność Bluetooth, port USB-C i uchwyt na smartfona wbudowany w deskę rozdzielczą.
Dzięki nowemu, jeszcze bardziej intuicyjnemu interfejsowi bezpłatnej aplikacji Dacia Media Control, kierowca zyskuje możliwość obsługi funkcji radia/multimediów i dostęp do innych funkcji z poziomu ekranu swojego smartfona.
Media Display: nowy, centralny ekran dotykowy o przekątnej 10 cali
System Media Display, dostępny w standardzie w wersjach wyposażenia Expression, Extreme i Journey (oraz w opcji w wersji Essential), oferuje bezprzewodową łączność Apple CarPlay i Android Auto, powiązaną z zupełnie nowym, centralnym ekranem dotykowym HD o przekątnej 10 cali (poprzednio 8 cali).
Media Nav Live: dodatkowa nawigacja online
System Media Nav Live, dostępny w standardzie w modelu Jogger Journey i w pozostałych modelach w wersji Expression i Extreme, obejmuje dodatkowo nawigację z dostępem do Internetu i informacjami o warunkach drogowych w czasie rzeczywistym z mapami aktualizowanymi przez okres ośmiu lat. Media Nav Live to także system audio Arkamys 3D Sound System z sześcioma głośnikami.
NOWE ELEMENTY WYPOSAŻENIA ZAPEWNIAJĄCE KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO
Indukcyjna ładowarka do smartfonów, szczególnie przydatna do ładowania smartfona lub do utrzymania poziomu jego naładowania podczas bezprzewodowego połączenia Apple CarPlay/Android Auto, pojawiła się po raz pierwszy w środkowej konsoli modeli Sandero, Sandero Stepway i Jogger. Ładowarka znajduje się w standardowym wyposażeniu Dacii Jogger w wersji Extreme i Journey oraz jest dostępna w opcji w pozostałych modelach, także w wersji Extreme i Journey.
Klienci poszukujący większego komfortu i bezpieczeństwa jazdy mają teraz możliwość wyboru trzech nowych elementów wyposażenia:
₋ Automatyczne reflektory. Optymalizują widoczność w nocy bez oślepiania innych uczestników ruchu drogowego. System maksymalnie wykorzystuje światła drogowe i przełącza je automatycznie na światła mijania, kiedy pojawia się inny pojazd.
₋ Kamera Multiview. W trakcie manewrów z małą prędkością, jak na przykład parkowanie, widok pojazdu i przeszkód z lotu ptaka jest wyświetlany na centralnym ekranie, by ułatwić zadanie kierowcy.
₋ Elektrycznie składane lusterka boczne. Praktyczny system, który chroni lusterka boczne na przykład przed uszkodzeniami podczas parkowania w wąskiej uliczce.
Te trzy elementy wyposażenia wchodzą w skład Driving Pack, pakietu dostępnego w standardzie w Dacii Jogger Journey i w innych modelach w wersjach Journey i Extreme.
Systemy wspomagania prowadzenia uzupełniają wyposażenie nowych modeli Sandero, Sandero Stepway i Jogger, aby spełnić najnowsze standardy bezpieczeństwa. Należą do nich: aktywny system wspomagania nagłego hamowania (tryb miejski/podmiejski z wykrywaniem pojazdów, pieszych, rowerzystów i motocykli) oraz system kontroli uwagi kierowcy.
Dla ułatwienia życia swoim klientom Dacia wprowadziła pomysłowy przycisk „My Safety”, umożliwiający kierowcom szybki dostęp do spersonalizowanej konfiguracji systemów wspomagania prowadzenia.













![RENAULT: ŚWIATOWA PREMIERA NOWEGO TWINGO E-TECH ELECTRIC Renault Twingo w nowej, całkowicie elektrycznej generacji wraca na rynek jako samochód […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Renault-Twingo-E-Tech-electric-65x65.jpg)
![MASERATI: GRECALE FOLGORE MY26 Z SYSTEMEM AWD-DISCONNECT Z nadejściem roku modelowego 2026 marka Maserati wprowadza nową ewolucję jednej z […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Maserati-Grecale-Folgore-65x65.jpg)
![SEMA 2025: TOYOTA POKAZUJE PONAD 20 KONCEPCJI SAMOCHODÓW Podczas tegorocznej edycji targów Specialty Equipment Market Association Show (SEMA) Toyota prezentuje […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/SEMA-2025-Toyota_02-65x65.jpg)
![JAPAN 2025: MITSUBISHI Z ELEKTRYCZNYM ELEVANCE I SERIĄ DELICA Podczas Japan Mobility Show 2025 firma Mitsubishi Motors zaprezentowała koncepcyjny model zelektryfikowanego […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Japan-2025-Mitsubishi-65x65.jpg)
![RAJD BARBÓRKA 2025: RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW NA 63. EDYCJĘ Ruszyła sprzedaż biletów i karnetów na tegoroczny AVIA UNIMOT 63. Rajd Barbórka. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Rajd-Barborka-2025-bilety-65x65.jpg)
![RAJD BARBÓRKA 2026: PIĄTKOWY SHOW I OPRAWA GODNA MISTRZÓW Tegoroczny Rajd Barbórka to nie tylko sportowa rywalizacja o ułamki sekund i […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Rajd-Barborka-2025-legendy-65x65.jpg)
![FORD: WŁASNY ZESPÓŁ HYPERCAR “AMERICA’S RACE TEAM” JUŻ ZA DWA LATA Rywalizacja płynie w żyłach Ford Racing, a jako America’s Race Team firma […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Ford-Racing-Hypercar-65x65.jpg)
![RALLY RAID PORTUGAL 2025: DACIA POWRACA W WIELKIM STYLU W PORTUGALII Dacia Sandriders bierze udział w decydującej fazie Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/09/Rally-Raid-Portugal-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![SEAT: MODEL 800 – HISZPAŃSKA ODPOWIEDŹ NA FIATA 600 SEAT 800 – pierwszy samodzielny projekt hiszpańskiej marki Model SEAT 800 zadebiutował […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/SEAT-800-65x65.jpg)
![LEXUS: HS – PIERWSZY WYŁĄCZNIE HYBRYDOWY MODEL MARKI Lexus HS był pierwszym wyłącznie hybrydowym modelem marki Wprowadzony do sprzedaży w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Lexus-HS-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![HONDA: PRZEWODNIK PO PONAD 120 NAJLEPSZYCH EUROPEJSKICH TRASACH Honda przygotowała interaktywną mapę z najlepszymi europejskimi drogami do jazdy jako hołd […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/09/Honda-Dream-Drives-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![E.ON: ROZWÓJ SYSTEMÓW ŁADOWANIA W MIEJSCACH PRACY Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych sprawia, że biura muszą dostosować się do nowych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/E.ON-Cushman-Wakefield-65x65.jpg)
![ECO: ELECTRIP ROZPOCZYNA PODBÓJ POLSKIEGO RYNKU STACJI ŁADOWANIA Electrip wchodzi do Polski. Niezależny operator stacji ładowania uruchamia huby ładowania wzdłuż […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Electrip-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: DWA MILIONY AUT Z SYSTEMEM CAR2X Kamień milowy w kierunku większego bezpieczeństwa na drogach: ponad dwa miliony pojazdów […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Volkswagen-Car2X-65x65.jpg)
![EURO NCAP: MAKSYMALNE PIĘĆ GWIAZDEK DLA MAZDY 6e Nowa Mazda6e uzyskała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w najnowszej serii testów bezpieczeństwa […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Euro-NCAP-Mazda6e-65x65.jpg)
![MERCEDES-BENZ: OD PIERWSZEGO FURGONU BENZA DO SPRINTERA PRZYSZŁOŚCI W przeddzień 130-lecia transportu Mercedes-Benz Vans marka prezentuje niezwykłe połączenie historii i […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mercedes-Benz-Vans-65x65.jpg)
![FORD: TRANSIT CUSTOM PLUG-IN HYBRID (PHEV) TAŃSZY OD ECOBLUE Ford Transit Custom Plug-in Hybrid (PHEV) jest obecnie tańszy niż porównywalny wariant […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Ford-Transit-Custom-Plug-in-Hybrid_01-65x65.jpg)
![COOPER: KOMPLEKSOWA OFERTA OPON OSOBOWYCH OD 2026 ROKU Marka Cooper ujawnia szczegóły strategii po ogłoszeniu, że stanie się jedyną marką […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Cooper-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: OPONA CAŁOROCZNA VANCONTACT A/S ECO Z OZNACZENIEM AAA Continental wprowadził na rynek oponę do samochodów dostawczych VanContact A/S Eco. Jako […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Continental-VanContact-A-S-Eco-65x65.jpg)
![HYUNDAI: NOWY IONIQ 9 ŁĄCZY TECHNOLOGIE AI Z MOBILNOŚCIĄ Hyundai wprowadza do seryjnej produkcji zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Wraz […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Hyundai-IONIQ-9-65x65.jpg)
![AUDI: MODEL Q3 Z REFLEKTORAMI W TECHNOLOGII MICRO-LED Audi Q3 wprowadza reflektory micro-LED, które dostosowują światło do warunków jazdy i […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Audi-Q3-Matrix-LED-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
![TEST: JEEP RENEGADE – CZY WETERAN KLASY B-SUV WCIĄŻ MOŻE SIĘ PODOBAĆ? Renegade jest swoistym fenomenem marki Jeep. Produkowany, z niewielkimi zmianami, od 2014 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Renegade-test-65x65.jpg)
