DAF: MTD BUTKIEWICZ I FIRMA DBK KONTYNUUJĄ WSPÓŁPRACĘ

SONY DSC

W oddziale firmy DBK w Białymstoku, autoryzowanego dealera DAF, odbyło się przekazanie kolejnej partii ciągników siodłowych XF 460 FT SSC dla firmy MTD Butkiewicz.

Jeden z największych przewoźników z regionu Podlasia odebrał pięć pojazdów w specyfikacji Super Space Cab.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

W 2016 roku firma odebrała już 16 pojazdów holenderskiej marki, natomiast od 2014 roku aż 29 sztuk. Wszystkie dotychczas odebrane ciągniki siodłowe to wersje z kabinami SSC, z zautomatyzowanymi skrzyniami biegów ASTronic i zbiornikami 1500 litrów. W zestawie z ciągnikami siodłowymi marki DAF firma MTD Butkiewicz zawsze wybiera naczepy marki KOGEL (typ: kurtyna), które również dostarcza Grupa DBK.

daf-Butk2

Obecnie podlaski przewoźnik planuje dalszy rozwój floty we współpracy z marką DAF Trucks Polska i Grupą DBK. Już pod koniec lipca odbędzie się kolejny odbiór – tym razem 2 ciągników siodłowych XF SSC w podobnej specyfikacji wraz z 2 naczepami KOGEL Flexiuse.

Współpraca MTD Butkiewicz i Grupy DBK trwa od 2004. Obecnie firma posiada w swojej flocie 77 zestawów do transportu międzynarodowego, z czego większość stanowi marka DAF oraz KOGEL (60 szt.). Przy wielu ciągnikach firma zdecydowała się na kontrakty serwisowe DAF Multisupport.

MTD Butkiewicz to największy odbiorca modelu DAF XF460 SSC Euro 6 na Suwalszczyźnie oraz także na Podlasiu. Pojazdy przewoźnika można spotkać na trasach od Mongolii aż po Europę Zachodnią, np. Portugalię.