DĘBICA: NOWA OPONA LETNIA PRESTO HP2 O WYSOKICH OSIĄGACH

Dębica poszerza paletę letnich opon o Presto HP2 z nowym bieżnikiem i o udoskonalonej mieszance gumowej. To propozycja dla kierowców, którzy poszukują wysokich osiągów.

Ogumienie zapewnia pewne zachowanie samochodu na mokrej oraz suchej nawierzchni.


Zobacz także:

OPONY>

ROZMAITOŚCI


 

Następczyni modelu Presto HP wyróżnia się bardzo dobrym prowadzeniem na mokrych nawierzchniach, co potwierdza wysoka ocena B na unijnej etykiecie. Osiągnięto to dzięki zwiększeniu liczby rowków oraz dodatkowym krawędziom tnącym o różnych kształtach, które umieszczone są w blokach bieżnika. Taka konstrukcja ułatwia odprowadzanie wody i zapewnia stabilność opony.

Presto HP2 została wykonana z gumowej mieszanki z domieszką krzemionki, która optymalizuje twardość opony i wpływa na skrócenie drogi hamowania oraz pewne zachowanie w trudnych warunkach. Ogumienie posiada asymetryczny bieżnik.

Inżynierowie zadbali też o poprawę parametrów determinujących oszczędność zużycia paliwa oraz dłuższe przebiegi. Zoptymalizowany wzór bieżnika i konstrukcja pozwalają na lepsze rozprowadzenie ciśnienia wewnątrz ogumienia, co przekłada się na zwiększoną trwałość i mniejsze opory toczenia.

– Produkty marki Dębica od lat panują na polskich drogach. Użytkownicy doceniają ich wysoką jakość dostępną w atrakcyjnej cenie. Tegoroczna nowość oferuje pełen pakiet możliwości: wysokie osiągi, a przy tym pewność prowadzenia szczególnie na mokrej nawierzchni – wyjaśniła Svitlana Skachkova, Consumer Brand Manager Goodyear Dunlop Tires Polska.

Ogumienie dostępne jest na obręcze o średnicy od 15 do 17 cali, w rozmiarach 185 –225 i profilu 65 – 55. Nowy model jest szczególnie polecany do miejskich samochodów klasy średniej.