DUNLOP: NOWA OPONA DO MOTOCYKLI NAZYWA SIĘ MUTANT

Dunlop-Mutant_1

Dunlop wprowadza na rynek nową oponę Mutant. Przeznaczona jest ona dla ponad 370 różnych typów motocykli, niezależnie od tego czy są to modele przygodowe, turystyczne, naked, retro czy scrambler.

Nowy produkt brytyjskiej marki zapewnia całoroczne osiągi i wszechstronność na wszystkich rodzajach dróg.


Zobacz także:

OPONY

MOTOCYKLE


 

Mutant to połączenie wiedzy na temat nagradzanych opon Dunlopa w klasie hypersport i turystycznej z technologiami opracowanymi na potrzeby wyścigów na mokrej nawierzchni. Producent określa to połączenie innowacji „technologią czterech pór roku” (4 Seasons). Obejmuje ona mieszankę materiałów, konstrukcji i związków, które zaprojektowano do pracy w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, łącznie z surowymi warunkami zimowymi.

Dunlop-Mutant_2

Dzięki temu opona Mutant uzyskała oficjalne oznaczenie M+S, które potwierdza, że doskonale nadaje się do jazdy w trudnych sytuacjach. Ogumienie wejdzie do sprzedaży w styczniu 2020 r.

– Mutant zapewnia motocyklistom właściwości jezdne i stabilność, jakich oczekuje się od opon hypersport, ale w połączeniu z najlepszą przyczepnością na mokrej nawierzchni i trwałością, jakiej można oczekiwać od opon turystycznych. Dunlop ma ogromne doświadczenie w projektowaniu opon turystycznych, takich jak RoadSmart III, opon dla motocykli przygodowych, takich jak najnowsza Trailmax Meridian, oraz w rywalizacji na najwyższym poziomie w wyścigach na mokrej nawierzchni w klasie Moto2 i Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Nasz zespół ds. rozwoju połączył tę wiedzę, aby stworzyć oponę na każdą porę roku – wyjaśnia Dmitri Talboom, product manager Dunlop Motorcycle w Europie.

Dunlop-Mutant_3

Seria produktów Mutant obejmuje pięć rozmiarów na przód i sześć na tył. Zapewnia to dopasowanie do ponad 370 różnych modeli motocykli. Dunlop skupił się na rozszerzeniu asortymentu poza typowe motocykle crossover, takie jak Ducati Multistrada i Yamaha Tracer, aby dostarczyć osiągi znane z tego typu maszyn dla szerokiej gamy innych modeli.

– Coraz częściej widzimy motocykle typu scrambler, retro i naked, używane jako całoroczne, uniwersalne maszyny. Przeprowadzone przez nas badania pokazują, że ci motocykliści poszukują opony, która zapewni im sportowe wyczucie i sterowność, ale także pewność siebie, aby cieszyć się jazdą bez względu na pogodę. Dunlop Mutant oferuje ten unikalny charakter crossover – dodaje Dmitri.

Charakterystyczny styl wzoru bieżnika Mutant łączy w sobie agresywnie wyglądające klocki z dynamicznym kierunkowym designem. Ten specyficzny wygląd nawiązuje do supermoto i opon na tory ziemne. Przewiduje się, że Mutant będzie popularnym wyborem dla motocykli o specjalnej konstrukcji, od których wymaga się stylu, ale bez kompromisów w zakresie osiągów co da początek zupełnie nowej generacji opon.

Dunlop-Mutant_4