DUNLOP: OPONY DLA NISSANA DO ECO SERIES

Dunlop zawarł umowę z marką Nissan i jej nowym zespołem wyścigowym Eco Racing Team na dostawę opon Sport BluResponse AA. Opony te oznaczone klasą AA będą montowane w pojazdach Nissan Juke 1,5 dCi, Nissan Micra 1,2 DIG-S oraz dwóch modelach Nissan LEAF z napędem elektrycznym, które wezmą udział w organizowanych w Hiszpanii wyścigach Eco Series.

Pierwsze opony klasy AA marki Dunlop (BluResponse AA) zaprezentowano w Europie 31 maja br. Oznaczenie AA na oponach oznacza, że uzyskały one najlepszą możliwą ocenę w zakresie efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni, zgodnie z nową europejską regulacją dotyczącą etykietowania opon.

Wyścigi Eco Series 2012 to pierwsze europejskie mistrzostwa na stałych torach, których celem jest wydajna jazda, oszczędność energii i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Łącznie w Hiszpanii odbywa się pięć wyścigów w ciągu roku. Obecnie uczestniczy w nich kilka uznanych marek samochodowych – Nissan, BMW, MINI, Ford i Mercedes – które wystawiają do wyścigów swoje najbardziej ekologiczne auta.

W drugim wyścigu Eco Series, który odbył się na torze Calafat Circuit niedaleko Ametlla de Mar, zespół Nissan EcoTeam startował już na oponach Dunlop Sport BluResponse AA. Były one jednym z czynników, który przyczynił się do zwycięstwa zespołu Nissana w tej rundzie zawodów.

– Wyścigi Eco Series to doskonała okazja do pokazania zarówno sportowego dziedzictwa marki Dunlop, jak i jej osiągnięć w pracy na rzecz wzrostu efektywności paliwowej. Dunlop po raz kolejny udowodnił, że właściwie dobrane opony są jednym z elementów decydujących o sukcesie samochodów w wyścigach. Dostarczenie opon do aut startujących w Eco Series to kontynuacja naszej udanej współpracy sportowej z Nissanem – powiedział Carlos Manuel García, menedżer marki Dunlop na Półwyspie Iberyjskim.

Zespół Nissan Eco Team wspierany jest przez Europejskie Centrum Techniczne Nissan mieszczące się w Barcelonie i realizuje program Nissana pod nazwą Performance Innovation, którego celem jest ulepszanie produktów.

Idea Nissan Eco Team powstała w związku z chęcią udoskonalenia wydajności i sprawności aut, wykorzystania wiedzy pozyskanej w wyścigach, oraz jako pole rozwoju nowych technologii, których celem jest redukcja emisji spalin. Zespół Nissan Eco Team to 65 pracowników Nissana z różnych obszarów i specjalizacji, którzy dobrowolnie poświęcają czas na przygotowanie pojazdu i organizację wyścigów. Członkowie zespołu są również kierowcami i przed każdym wyścigiem przechodzą szkolenia z technik efektywnej jazdy.