DUNLOP: OPONY DLA RENAULT CLIO RS 200 EDC

Renault Clio RS 200 EDC

Wprowadzone niedawno na rynek Dunlop Sport Maxx RT zostały wybrane do Renault Clio RS 200 EDC. W nowym coupé będą montowane opony Dunlop w popularnym rozmiarze 205/40R18 86Y XL.

Zaprojektowane specjalnie dla entuzjastów dynamicznej jazdy nowe opony zaspokajają potrzeby kierowców, którzy jeżdżą pojazdami o dużej mocy i marzą o startach w najbardziej prestiżowych wyścigach świata. Przy projektowaniu opony wykorzystano 125-letnie doświadczenie Dunlopa w dziedzinie technologii wyścigowych.


Zobacz także:
OPONY


Firma zbierała doświadczenia m.in. na najsłynniejszych torach świata, takich jak: Le Mans, Nurburgring czy Silverstone. Wszystkie opony drogowe Dunlop produkowane są w oparciu o technologie wyścigowe, które są stosowane np. jeśli chodzi o skład mieszanki, jak i w rozwiązaniach inżynieryjno- projektowych, wypracowanych w efekcie milionów godzin spędzonych na torach.

Oficjalnie zaprezentowane na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu w 2012 r. Renault Clio RS 200 EDC jest napędzane silnikiem 1,6 Turbo (200 KM i 240 Nm momentu obrotowego), sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC sterowaną łopatkami przy kierownicy oraz zaawansowanymi technologami i systemami, zaczerpniętymi z wyścigowego dziedzictwa Renault, takimi jak: zmodyfikowany program zmiany biegów, charakterystyka przepustnicy, ustawienia ESP i układu kierowniczego oraz tryb wyścigowy. Zaprojektowane i zbudowane przez Renault Sport Technologies, nowe Renault Clio RS 200 EDC jest produkowane we Francji.

– Dunlop z dumą oferuje jedne z najbardziej zaawansowanych opon na świecie. Nic nie ilustruje lepiej naszych osiągnięć, niż wybór naszych opon przez wiodących producentów samochodów, takich jak właśnie Renault – powiedział Sanjay Khanna, Dyrektor zarządzający marki Dunlop.

Dunlop jest preferowanym partnerem wszystkich krajowych mistrzostw Pucharu Renault Clio. Marka jest wyłącznym dostawcą zaawansowanych opon do tych wyścigów.