DUNLOP: PORSCHE 718 CAYMAN GT4 RS NA OPONACH SPORT MAXX RACE 2

Porsche 718 Cayman GT4 RS będzie fabrycznie wyposażona w opony Dunlop Sport Maxx Race 2 klasy „N2” jako opcja do wyboru.

Opony będą w rozmiarach 245/35ZR20 na przód i 295/30ZR20 na tył. Podobny wariant będzie dostępny także dla modelu Porsche 718 Cayman GT4.


Zobacz także:

OPONY


 

Dunlop Sport Maxx Race 2 jest jedną z najczęściej wybieranych opon dla nowego modelu z kultowej serii Porsche GT.

Opona Dunlop Sport Maxx Race 2 została zaprojektowana, aby uwolnić potencjał samochodów sportowych, dlatego jesteśmy dumni, że Porsche wybrało kolejną oponę naszej marki na montaż fabryczny i wyposażenie klasy N nowego modelu 718 Cayman GT4 RS. Osiągi 718 Cayman GT4 RS mówią same za siebie. Wiemy, że ich właściciele będą mogli w pełni cieszyć się możliwościami tego auta na drodze i torze dzięki intensywnej przyczepności i zrównoważonemu pokonywaniu zakrętów, jakie zapewnia Sport Maxx Race 2, powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Dunlop ds. oryginalnego wyposażenia w pionie opon osobowych w regionie EMEA.

Wybierając opony Dunlop Sport Maxx Race 2 użytkownicy otrzymują:

– dużą przyczepność na suchej nawierzchni;
– stabilność oraz równowagę podczas pokonywania zakrętów przy dużych przeciążeniach, co jest szczególnie ważne w przypadku samochodów sportowych o wysokich osiągach, takich jak 718 Cayman GT4 RS. Te cechy to zasługa zwiększonej sztywności poprzecznej, stabilności klocków i odporności opony na ugięcia;
– precyzyjne kierowanie i pełną kontrolę na drodze dzięki równomiernemu rozkładowi ciśnienia na całej powierzchni styku opony z nawierzchnią.

Sprawność opony Dunlop Sport Maxx Race 2 na drodze i na torze poasuje do nastawionego na torowe osiągi modelu Cayman GT4 RS, który łączy w sobie wyścigowe możliwości opracowane przez dział sportów motorowych Porsche z wyrafinowaniem popularnego modelu 718 Cayman.