DUNLOP: STARTUJE KONKURS ART CAR 2013

D 1_Speed Rhythm

Dunlop ogłasza konkurs artystyczny na projekt pojazdu, który weźmie udział w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Samochód sponsorowany przez Dunlopa – jednego z wiodących producentów opon HP i UHP – po raz piąty będzie pomalowany według projektu wyłonionego w konkursie.

W 2012 roku zwycięzcą konkursu był Litwin Egidijus Gužauskas i jego projekt „Speed Rhythm”. Inspiracją do zwycięskiego dzieła były opony Dunlopa oraz zawrotna prędkość. Efekt obejrzało ponad 200 tys. widzów na torze i miliony przed telewizorami na całym świecie.


Zobacz także:
OPONY


W tym roku fani motoryzacji i wyścigów, a także studenci wszystkich form wzornictwa: artystycznego, przemysłowego, odzieżowego i architektonicznego, ponownie zostali zaproszeni do zaprojektowania wyglądu zewnętrznego pojazdu, który wystartuje w legendarnym wyścigu. Konkurs jest otwarty dla amatorów i profesjonalistów.

– W tym roku chcemy przyciągnąć jeszcze liczniejszą grupę studentów wzornictwa i sztuki, a także rzucić wyzwanie fanom wyścigów, samochodów i opon Dunlopa, aby podeszli do projekty naprawdę niekonwencjonalnie. Projektanci nie powinni ograniczać się do tego, co może być traktowane jako norma. Poszukujemy wyjątkowych, niezwykłych pomysłów. Zachęcamy kreatywnych twórców, aby już teraz zaczęli poszukiwać inspiracji – powiedział Jean-Felix Bazelin, dyrektor generalny Dunlop Motorsport.

Model sponsorowanego przez Dunlopa samochodu oraz nazwa zespołu zostaną ogłoszone do końca stycznia br.

Konkurs jest otwarty dla uczestników z dwunastu krajów Europy. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Pomysły można zgłaszać przez stronę internetową artcar.dunlop.eu, która umożliwia łatwe umieszczanie projektów: uczestnicy nakładają proponowane wzory na model pojazdu.

Jury będzie zwracać uwagę na twórcze i pełne wyobraźni wykorzystanie samochodowego ‘płótna’. Ale nie tylko – Dunlop zachęca również początkujących krytyków sztuki do oceny zgłoszeń konkursowych na powyższej stronie. Rejestracja nie jest wymagana – wystarczy kliknąć Facebookowe „Lubię to” obok wybranego wzoru. Dwa najczęściej „lubiane” projekty wraz z dwoma wybranymi przez jury z każdego kraju otrzymają nagrody i znajdą się w europejskim finale. Najpopularniejszy projekt automatycznie otrzyma miejsce w finałowej czwórce.

Spośród 48 finalistów zostanie wyłonionych czterech międzynarodowych zwycięzców. Jeden z nich to najpopularniejszy projekt, trzech pozostałych wyłoni europejskie jury.

Pierwszą nagrodą w konkursie będzie prezentacja samochodu podczas testu na torze Le Mans 9 czerwca br., który będzie poprzedzał wyścig. Zwycięzca zostanie również zaproszony na oficjalną kolację, weźmie udział w testowej jeździe na torze Le Mans, otrzyma dwa bilety na wyścig na Le Mans oraz 1000 euro. Trzej pozostali zwycięzcy otrzymają reprodukcję na płótnie swoich projektów, podpisaną przez kierowców zespołu.

– Tegoroczna edycja 24-godzinnego wyścigu Le Mans będzie szczególna. W tym roku odbędzie się 90. wyścig serii, zaś Dunlop obchodzi właśnie 125. urodziny. Czekamy na następców Egidijusa Gužauskasa i jego projektu ‘Speed Rhythm’” – podsumował J-F. Bazelin.

Poniżej praca, która zwyciężyła przed rokiem:

D 2_Speed Rhythm 2