EXPO MILANO 20165: FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES NA WYSTAWIE

Expo-fia1

Rozpoczęła się Expo Milano 2015, światowa wystawa, która do 31 października 2015 r. prezentować będzie najlepsze światowe technologie, będące odpowiedzią na bieżące potrzeby życiowe.

Są nimi umiejętność zagwarantowania zdrowej, bezpiecznej żywności w ilości wystarczającej dla całej populacji ziemi przy jednoczesnym poszanowaniu dla planety i jej równowagi.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W tym prestiżowym wydarzeniu, w charakterze Oficjalnych Globalnych Partnerów, występują Fiat Chrysler Automobiles i CNH Industrial. Dzięki swojemu zaangażowaniu w odpowiedzialne zarządzanie biznesem i jego produktami w trzech, jakże ważnych obszarach – motoryzacja, rolnictwo i transport, obie Grupy podzielają ideały największego jak dotąd wydarzenia dotyczącego tematu odżywania i żywienia.

Zrównoważony rozwój, który stanowi wątek przewodni całej wystawy, jest jednym z priorytetów FCA, o czym świadczą produkty, działalność badawczo- rozwojowa, inicjatywy związane ze zrównoważoną mobilnością oraz inwestycje mające na celu opracowanie nowych pojazdów, potrafiących połączyć przystępność i innowacyjność.

Organizatorzy Expo Milano 2015 mogą liczyć na flotę samochodów marek FCA, które służyć będą licznym gościom przybyłym z różnych stron świata. Flota składa się w sumie ze 105 samochodów. 35 z nich służy obsłudze Expo 2015 S.p.A. (dziesięć Fiatów 500L Living, cztery Fiaty 500L Trekking i dwadzieścia jeden Fiatów 500L Natural Power zasilanych metanem), a pozostałych 70 przeznaczonych jest dla delegacji z krajów wystawiających się.

Jest to pięćdziesiąt Fiatów 500L Natural Power, które mogą być zasilane również biometanem oraz dziesięć Fiatów 500e zasilanych elektrycznie, do wewnętrznego użytku na terenie wystawowym. Poza tym, do dyspozycji najważniejszych gości reprezentujących obecne na wystawie kraje, będzie sześć Jeepów Gran Cherokee, dwie Lancie Voyager i dwa Maserati Quattroporte.

FCA jest w czołówce w zakresie prac i wdrożenia paliwa alternatywnego i ekonomicznie przystępnego. Z tego właśnie powodu Grupa postanowiła postawić na metan. Samochód zasilany biometanem może nawet osiągnąć emisję CO2 porównywalną z emisja pojazdu z napędem elektrycznym. Gama aut koncernu zasilanych metanem składa się z 12 modeli, wśród nich są i samochody osobowe i dostawcze, co pozwoliło firmie na zdobycie nagrody „Auto Europa 2014″ w kategorii metan.

Strategia FCA w zakresie zrównoważonej mobilności przewiduje również inne rozwiązania, takie jak: własne technologie Multijet i MultiAir drugiej generacji, system infomobilności UConnect z aplikacją My:Car, automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, platforma eco:Drive, system Start & Stop i wreszcie, nowa granica zrównoważonej mobilności reprezentowana przez Enjoy, car sharing Eni realizowany we współpracy z Fiatem i Trenitalia.