EXTREME E 2023: ZESPÓŁ ABT CUPRA XE POTWIERDZIŁO SWÓJ UDZIAŁ

Zespół ABT CUPRA XE ogłasza start w Extreme E 2023. Klara Andersson dołącza do Nassera Al-Attiyah za kierownicą Tavascana XE

ABT CUPRA XE potwierdza swój udział w sezonie Extreme E 2023, prezentuje nowe malowanie modelu Tavascan XE i ogłasza nowy skład kierowców. W tym roku do Nassera Al-Attiyah, pięciokrotnego zwycięzcy Dakaru, dołącza Klara Andersson, która ma na koncie imponujące występy w zeszłym roku, w tym podium w Chile we wrześniu i zwycięstwo zespołu w Energy X Prix w Urugwaju w listopadzie.


Zobacz także:

FORMULA E: MASERATI GOTOWE DO DEBIUTU W MEKSYKU

SPORT


 

W drugim sezonie zdecydowanie lepiej zrozumieliśmy, jak najlepiej pracujemy jako zespół. Zakończyliśmy sezon serią dobrych wyników i chcemy to kontynuować. Nasz cel jest jasny: jesteśmy tutaj, aby walczyć o tytuł. Dzięki dołączeniu Klary do zespołu mamy większe szanse na zwycięstwo w wyścigach. Nie mogę się doczekać, kiedy znów zobaczę, jak ona i Nasser rywalizują z pozostałymi zespołami o podium – powiedział Xavi Serra, szef CUPRA Racing.

Motorsport w duchu zrównoważonego rozwoju

Formuła Extreme E stanowi odpowiedź na trwający kryzys klimatyczny. To pierwsza tego typu inicjatywa sportowa, która zwraca uwagę na zagrożenia wokół ekosystemów na całym świecie. Lokalizacje wyścigów zostały dobrane tak, by przybliżyć wpływ zmian klimatycznych na środowisko, zachęcając w ten sposób do podjęcia pozytywnych działań w celu ochrony przyszłości naszej planety.

Extreme E jest połączeniem ekscytujących wyścigów bezemisyjnych samochodów terenowych, edukacji klimatycznej i działań, które mają przyspieszyć popularyzację pojazdów elektrycznych na rynku motoryzacyjnym. To kolejny krok na drodze do zmniejszenia emisji CO2 i osiągnięcia bardziej zrównoważonego stylu życia. Extreme E to także jedne z nielicznych dużych zawodów wyścigowych, w których uczestniczą zespoły złożone z kierowców różnych płci, co odpowiada zaangażowaniu CUPRA w ich równouprawnienie.

CUPRA jest częścią Extreme E od samego początku – jako pierwsza marka motoryzacyjna ogłosiła swój udział w 2021 roku, łącząc siły z ABT Sportsline jako głównym partnerem zespołu.

Tavascan XE na 2023

W tym sezonie samochód zespołu ma zupełnie nowe malowanie, inspirowane konceptem modelu UrbanRebel, samochodem Formuły E – ABT CUPRA GEN3 oraz CUPRĄ e-Racer. Całkowicie elektryczny terenowy samochód wyścigowy nawiązuje do języka stylistycznego, który ma być używany w przyszłej produkcji seryjnej CUPRY Tavascan, drugiego w 100% elektrycznego modelu marki, który jest projektowany w Barcelonie i trafi na rynki europejskie oraz zagraniczne w 2024 roku. W tym sezonie nadwozie pojazdu ma wielowarstwowy kolor, łączący głęboki fiolet i neonową żółć.

Tavascan XE w nowej kolorystyce zostanie zaprezentowany i odbędzie pokazowy przejazd z Klarą Andersson za kierownicą podczas Race of Champions (28 i 29 stycznia) w Pite Havsbad w Szwecji. Pierwszy wyścigowy weekend sezonu Extreme E zaplanowano na 11 i 12 marca w Arabii Saudyjskiej.